Чехи опам’яталися через шість років після нас

Перегляди: 497

Прага позбавила радянського маршала Івана Конєва звання почесного громадянина міста, присвоєного йому у 1945 році. Відповідне рішення затвердили депутати міської ради за ініціативою мера. Рішення схвалили одностайно.

Мер Зденек Гржиб, вносячи ініціативу, нагадав, що радянська армія під командуванням Конєва зайшла у Прагу вже після згоди між празькими повстанцями та керівництвом німецького нацистського гарнізону про вихід із міста, пригадав бомбардування міста Млада-Болеслав з численними цивільними жертвами вже після офіційного завершення війни, участь Конєва у придушенні угорських протестів у 1956 році, його небажання засуджувати культ особи Сталіна. 

У 2020 році у Празі демонтували монумент Конєву, який до того багато разів закривали та обливали фарбою. Також перед ним встановлювали роз’яснювальні таблички щодо радянської окупації. Нині обговорюється перейменування вулиці Конєва ім’ям першого мера Жижкова (нині – району Праги) Карела Хартіга.

Довгий час ім’я сталінського маршала носила і одна із найбільших вулиць у Кропивницькому. Вулицю маршала Конєва ми перейменували на вулицю Героя України, підполковника Юрія Коваленка ще у лютому 2016 року.

Назви вулиць на честь Маршала Радянського Союзу І. С. Конєва збереглася у Києві, Миколаєві, Донецьку, Харкові. Ще у десяти містах після 2014-го року вулиці Конєва перейменовані на інші, тепер уже українські назви. Іван Конєв народився на Вологодщині, більшовицький діяч, воєначальник, маршал Радянського Союзу (1944), двічі Герой Радянського Союзу (1944,1945), Герой ЧССР, Герой МНР. Головнокомандувач об'єднаними збройними силами країн Варшавського Договору, один з керівників військової операції в Угорщині під час Угорської революції 1956.

Надрукувати