Головою об стіл за невивчені літери

Перегляди: 649

Поспішаючи на маршрутку, я помітила жінку, яка бігла до цієї ж маршрутки, тягнучи за руку маленьку дівчинку. Вона пролетіла крізь чергу і зайшла першою, віддавши водію якісь копійки за проїзд, при цьому сказала, що більше не має, бовона з дитиною тікає. Очі дівчинки були червоні від сліз. Жінка без сумочки, гаманця чи телефону, вся знервована. Посадивши дитину на вільне сидіння, почала щось розповідати сусідці в маршрутці. Мені треба вже було виходити, і я наважилася спитати чи не потрібна допомога, гарячково перебираючи в думках, чим би я могла допомогти.

Жінка розповіла що втекла з дитиною від чоловіка, бо він знущався над її донькою, ставив на коліна спочатку на горох, а потім на подрібнене лушпиння від ліщини за те, що дитина не могла запам'ятити літери. Намотував волосся дівчинки на руку і бив головою об стіл. Коли я спитала у дитини, чи було боляче, знаєте, що вона відповіла? Та, ні не дуже. (!!!) Дитина в шість років вже навчилася терпіти такий біль і навіть чужій жінці боїться зізнатися, що їй було дуже боляче. Бо я не вірю, що не було боляче. На запитання чи є куди піти, мама дівчинки, сказала, що немає. Ні подруг, ні друзів вона не має. Роботи теж не має. Телефону не має вже два роки. Перший чоловік помер кілька років тому. Вийшла заміж вдруге. І цей другий чоловік обіцяє втопити її в туалеті, якщо вона захоче від нього піти. До мами поїхати не може, бо там він її шукатиме найперше.

Отож, вона вирішила їхати до нерідного дідуся, який живе в одному з мікрорайонів міста. Я записала їй свій номер телефону, вона обіцяла зв'язатися зі мною, коли буде в безпеці. Хочеться вірити, що в неї все вийде.

Міський притулок для жертв насилля, відкриття якого було анансоване міською владою ще на початку року, ще не працює. Ну, і якщо бути відвертими, невідомо коли запрацює. Адже у зв'язку з карантинними заходами коштів в бюджеті катострофічно не вистачає.

Притулок по протидії насиллю потрібен місту навіть вже не вчора, а дуже давно. І дуже хотілося б вірити, що він запрацює, як і обіцяла міська влада, з жовтня. Бо не можна не захистити шестирічну дівчинку, яку відчим б'є головою об стіл за незапам'ятовані літери, і необхідно дати дитині разом з мамою шанс на щасливе майбутнє.

Ганна Шевченко

А тим часом Як повідомили в ГО «Територія успіху», на Кіровоградщині відкрили запис на безкоштовну психологічну допомогу для постраждалих від домашнього насилля.

Консультації надає психолог Наталія Потапенко, яка працює з групами та індивідуально. Допомагає вирішити конфлікти, пережити розлучення, втрати близької людини. Надає психологічну підтримку ЛГБТ дорослим та підліткам.

Записатися на консультацію можна за телефоном – 068-463-60-82

Надрукувати