Горе одне не ходить…

Перегляди: 719

Ми давно звикли до засилля негативу в інформаційному просторі. Але це повідомлення не залишило байдужим багатьох.

– На жаль, це – одне із найжахливіших убивств малолітньої дитини за мою пpактику, які тpаплялися на Кіpовогpадщині, – зазначила головна ювенальна пpокуpоpка обласної пpокуpатуpи Алла Мороз.

Так, йдеться про те, що у Піщаному Броді 21-річна дівчина убила свого 9-річного братика. Ця трагедія явно виходить за рамки звичної кримінальної схеми: грабунки, розбій, пиятика, вбивство. І навіть поверхове знайомство із ситуацією показує: у цій історії далеко не все так однозначно, як пише прокурорський протокол.

…Горе у цій родині поселилось давно. Мати-одиначка і троє дітей. До того ж середульший син тяжко хворий, потребує пересадки нирки. Така біда і такі витрати часом не під силу навіть повній, середньозабезпеченій сім’ї. Що ж говорити про матір-одиначку, яка не має високооплачуваних посад. І все ж родина, як свідчать односельці, не стала асоціальною. Старша донька закінчила Піщанобрідський професійний аграрний ліцей за спеціальністю кухар. Дівчина змушена була вести домашнє господарство, а воно, як відомо, у селі, чимале (згадують про двох корів – продаж молока був одним з небагатьох їхніх доходів, і великий город) та опікуватися молодшим братом. І це не день, і не тиждень. Останні пів року мати перебувала у Києві у дитячій лікарні «Охматдит» із хворим сином.

Кажуть, що дівчина мала навіть нервове виснаження, але як би там не було у такому віці природно для людини будувати своє, власне життя. Очевидно, це неабияк дратувало і гнітило дівчину. Тим більше братик, як і кожна дитина у його віці, віддавав перевагу гулькам з друзями, а не роботу у домашньому господарстві. У таких ситуаціях часом навіть батьки не стримуються і можуть дати потиличника. А розгнівана сестра вхопила палицю і провчила неслухняного брата.

Та якийсь з ударів (їх нібито було з десяток) потрапив у життєво важливий орган. Хлопчик втратив свідомість. Сестра почала гарячково телефонувати матері, знайомим. Але що могла порадити зі столиці мати: «Викликай швидку!» За словами адвоката, дівчина намагалася дати братові знеболюючу таблетку, воду. Але було пізно.

Дівчині повідомили пpо підозpу за статтею п. 2 ч. 2 ст. 115 КК Укpаїни – умисне убивство малолітньої дитини. Підозpюваній обpали найсувоpішу міpу запобіжного заходу – тpимання під ваpтою без пpава внесення застави. Та й де там гроші на ту заставу? Це ж не нинішні хабарники.

Але ж усе, що розповідають про цю трагедію, явно свідчить, що це було таки ненавмисне вбивство. Хочеться вірити, що і поліція, і прокуратура, і суд придивляться до цих обставин, врахують соціальний фон трагедії і змінять статтю звинувачення, бо 115-та загрожує їй і довічним ув’язненням. Правосуддя має враховувати не лише букву, а й дух закону.

Добре було б, аби й односельці проявили милосердя до цієї родина (можна тільки уявити, як тій бідній матері!), і не показували на них пальцем, як це часто водиться, а підтримали і допомогли у горі. Адже мудрі люди знають: горе одне не ходить…

Світлана Орел

Надрукувати