Краще бути здоровим і багатим, ніж хворим і бідним

Перегляди: 827

Цю банальну істину підтвердило соціологічне опитування проведене Київським міжнародним інститутом соціології протягом квітня 2021 року.

У 2019-2020 році близько 50% українців вважали себе здоровими. Проте у цьому році цей показник зменшився на 9%. Натомість зросла частка тих, хто оцінює своє здоров’я посередньо. Загалом 40% опитаних українців оцінюють стан власного здоров’я як добрий, 46% – як посередній. При цьому 14% поскаржилися на погане здоров’я.

Виявилося, що стан здоров’я також є важливою умовою для відчуття щастя. Серед тих, хто має хороше здоров’я, щасливими почуваються 85%. А серед тих, хто скаржиться на погане самопочуття – лише 40% опитаних.

Менше здорових людей спостерігається серед старшої групи респондентів. У різних вікових групах здоровими почуваються: 66% у віці від 18 до 29 років; 57% – 30-39 років; 47% віком 40-49 років; 28% – 50-59 років; 16% – 60-69 років; 13% серед людей віком 70 років або старших.

Чоловіки зазвичай вважають своє здоров’я кращим, ніж жінки. Серед чоловіків 50% добре оцінюють стан свого здоров’я, а серед жінок – 32%. Крім того, 9% чоловіків та 19% жінок кажуть, що у них проблеми із самопочуттям. У КМІС пояснюють, що це може бути пов’язане з тим, що середня тривалість життя жінок в Україні приблизно на 10 років вища, ніж чоловіків. Тому частка жінок у найстарших вікових групах, які частіше мають проблеми зі здоров'ям, вища. 

Відсоток тих, хто почувається здоровим, у містах дещо вищий (42%), ніж у сільській місцевості (36%). Зазначається, що це може бути пов’язане як із умовами праці так і з рівнем матеріального добробуту. Крім того, у містах доступніші послуги із охорони здоров’я та є більше лікарень. 

Прослідковується зв’язок між станом здоров’я і рівнем добробуту. Серед найменш заможних громадян (тих, кому не вистачає грошей навіть на їжу) здоровими себе назвали лише 14%. При цьому серед людей із високим рівнем матеріального добробуту (можуть дозволити собі покупку дорогих речей) – 47%. А серед людей з дуже високим рівнем фінансового забезпечення – 64%.

За матеріалами «УП»

Надрукувати