Кропивницький – не маленький Париж, він ближче до Риму

Перегляди: 1398

У Кропивницькому є аналог об’єкта, який щороку відвідує 4 мільйони туристів. Це Колізей по вулиці Шульгіних нижче ДЮЦу. Правда, з древньою спорудою у Римі нашу єднає лише два моменти – назва (у нас неофіційна) і ступінь руйнації. Римська будівля розсипалася через поважний вік (споруджена в 70-80-х роках н. е, а наша зведена в 90-х роках минулого століття) перетворилася в руїну завдяки вандалам та через безгоспність.

Власне, формально хазяїн у нашого Колізею є. На сайті Кіровоградської обласної ради вказано, що «у 2001 році прийнято рішення щодо його приватизації. У результаті – об’єкт незавершеного будівництва придбала юридична особа, яка протягом багатьох років не виконувала інвестиційні умови. Тому об’єкт передано на баланс КП «Регіональний центр розвитку послуг».

Усі ці рішення й передачі не вдихнули життя в руїну. Вона здобула лиху славу через те, що там збиралися, м’яко кажучи, неформали. А якщо нем’яко – то маргінальні та залежні від допінгу елементи і підлітки у пошуках гострих відчуттів без найменшого уявлення про техніку безпеки. Траплялися трагічні випадки.

За десятиліття занепаду Колізей обгородили бетонним парканом, функціональність якого зводиться нанівець вільним входом з боку ДЮЦу. Зрештою «у 2017 році депутати обласної ради ухвалили рішення, яким надали дозвіл для продажу об’єкта незавершеного будівництва на аукціоні. Об’єкт і земельну ділянку, на якій він розташований, продали за ціну, визначену на підставі незалежної оцінки».

Продали і…цитуємо далі сайт облради: «Як зазначив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, у зв’язку зі змінами до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» депутатський корпус вніс зміни до раніше прийнятого рішення. Зазначене майно має продаватися на різних торгах. Тобто об’єкт незавершеного будівництва, як об’єкт малої приватизації – через електронний аукціон, а земельна ділянка – на земельних торгах, визначених Земельним кодексом України».

Це як гарнітур майстра Гамбса в «12 стільцях»: не вдалося його на аукціоні загнати оптом, то спробували розпродати частинами. Чи мала успіх така тактика?

«На сьогоднішній день жоден із інвесторів не зацікавився даним об’єктом і якщо до кінця торгів покупців не знайдеться, питання подальшої долі об’єкта незавершеного будівництва буде вирішуватися на сесії Кіровоградської обласної ради, – наголосив Олександр Чорноіваненко».

Поки Колізей чекає чергового повороту своєї долі, стежки до нього не тільки не заростають, а й упевнено втоптуються. На жаль, не туристами. Городяни заходять сюди з чотирьох головних причин: пошукати пригод на нижню частину спини; випити, нюхнути чи ширнутися; викинути сміття; сходити в туалет. Лише оцю останню категорію можна виправдати. Бо громадських туалетів у місті… ану спробуйте назвіть скільки. Боюся, що дехто й жодного не пригадає. Інших же «туристів» можна і треба ловити і кого видавати батькам з виховною бесідою, а кого й під штраф чи одразу в буцегарню. Тільки чи є в когось бажання цим займатися?

Зоя Красінська

Надрукувати