Легалізовано два препарати, чи полегшить це біль тяжкохворих?

Перегляди: 731

Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

У документі зазначено, що до речовини ізольованового канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються. "Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів", – йдеться у документі.

За словами голови благодійної організації "100% Життя" Дмитра Шерембея, препарати, які включені до цього переліку, коштують дуже дорого – $2055 та $640 відповідно.

Крім того, в своїй основі вони містять лише хімічну копію канабісу.

"Постанова Кабінету Міністрів легалізує ввезення в Україну лише двох препаратів, які містять хімічну копію канабісу, та геть позбавляє пацієнтів надії на ліки з канабісу. Навіщо потрібна хімічна копія рослини, якщо ця рослина росте сама по собі, а ліки із неї коштуватимуть 20 доларів, замість 600 та 2000 – як це відбувається із Дронабінолом та Набіксімолсом, зазначеними в постанові? Це нагадує мені, як зробити штучний бензин та продавати його за 600 доларів за літр, у той час, коли є нафта, та з неї можна робити бензин за доллар", – пояснює Дмитро у коментарі "УП". 

Глава організації також зауважує, що до короткого списку не увійшов препарат "Епідіолекс" – це ліки від фармрезістентної епілепсії. Їх потребує 18 тисяч дітей в Україні.

На думку Дмитра, ця постанова лобіює інтереси окремих фармкомпаній. "Це чисто лобістські дії МОЗ, які відстоюють в Україні інтереси лише двох виробників, замість того, щоб дозволити усім пацієнтам лікуватися ліками на основі медичного канабісу", – впевнений він. 

Тим часом в Україні, препарати на основі медичного канабісу, потрібні двом мільйонам людей.

Лікар-онколог Андрій Гардашников, який наполягає на легалізації ліків на основі медичного канабісу, прокоментував цей крок так: «Попередні мої відчуття: це краще, ніж нічого. Є тільки ризики, що дозволять лише імпорт дорогих закордонних ліків, які більшості з громадян будуть недоступними. Але треба ще розібратися, що за тими юридичними термінами криється».

Надрукувати