«Мій дід будував цей храм, а громада тепер не має на нього права?»

Перегляди: 752

Багато наших громад починають розуміти облудну сутність Московського патріархату, який замаскувався на наших теренах під назвою Українська Православна церква, і хочуть перейти до ПЦУ, яка нещодавно отримала Томос від Вселенського Патріарха. Але часом зробити це непросто, бо проросійська пропаганда пустила дуже глибокі корені в свідодмості людей.

Релігійна громада села Коробчине колишнього Новомиргородського району (нині – Новоукраїнського) проголосувала за перехід до ПЦУ, однак місцевий священник (УПЦ МП) Іван Гончарук виступив проти і опечатав храм. Він заявив, що майном володіють 15 членів парафії, але відмовився назвати їх.

Як відбувалися збори громади, розповів їхній учасник Володимир Поліщук:

– Людей зібралося дуже багато. Приємно, що було й чимало молоді, не лише старшого віку. Ще до початку зборів священик заявив, що він проти переходу, при цьому жодним чином не аргументував свою позицію. А просто втік від громади. Збори відбувалися просто неба, бо людей було стільки, що ні в храмі, ні в клубі вони не помістилися б. Присутнім розповіли історію української церкви, про те, як підступно її було приєнано до Московського патріархату. Абсолютна більшість людей – 570 членів релігійної громади – підписалися за перехід до ПЦУ, проти – 33. Тим часом священик викликав поліцію. Приїхав наряд, хлопці пересвідчились, що ми не порушуємо закон і що збори носять виключно мирний характер. Цей храм Успіння Божої Матері побудований у 1907-му році, його зводив ще мій дід Іван Поліщук, який свого часу був відомим майстром-будівничим. А тепер, виходить, громада села не має права на свій храм?

Охочі перейти до ПЦУ не змирилися, вони підготували відповідне звернення до обласної влади, мають також намір відстоювати своє право на храм і вільний вибір конфесії через суд.

За неофіційними даними цей же московський священик таким самим чином приватизував і храм у сусудній Андріївці, де громада теж хоче перейти до Православної Церкви України.

Надрукувати