Нова директорка збереже дух Козацької гімназії

Перегляди: 894

Сайт міської ради повідомив, що відбувся конкурс на заміщення вакантних посад директорів двох закладів освіти обласного центру. На посаду директора комунального закладу «Козацька гімназія міської ради міста Кропивницького» рекомендована кандидатура Шевелєвої Лілії Анатоліївни, а на посаду директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Павленко Світлани Олександрівни.

Слід нагадати, що Козацька гімназія – це колишня середня школа №21, де на початку 90-их директором був незвичайний педагог, людина доброї і високої душі Василь Каюков. Саме він перетворив звичайну школу на околиці міста у центр національно-патрітичного виховання, досвід якого переймали небайдужі вчителі з усієї України. Причому довелося йому це робити у злиденні 90-ті, коли просте нове офрмлення кабінету давалося великими зусиллями. Тим більше. що існував брак не лише грощей і матеріалів, а й розуміння й свідомості.

Василь Іванович віддавів усього себе роботі, тому й пішов із життя дуже рано. Чи продовжуватиме нова директорка традиції Каюкова, чи не буде зовсім занедбано той український дух, який трохи пригас при попередньому керівництві? Ми поцікавилися думкою з цього приводу доньки Василя Каюкова, теж вчительки за освітою і покликанням, яка багато років віддала роботі у школі Оксани Даценко.

– Пані Лілія навчалася у 21-ій школі, коли директором був Василь Іванович. Тож, його ідеї і позицію вона сприйняла, я думаю, з дитинства. Відразу після закінчення вищого навчального закладу прийшла працювати до нас. Якийсь час була рядовим вчителем, потім стала заучем. Добра, демократична, справедлива, оптиміст за натурою, вона уміє знайти підхід до кожного, знайшла спільну мову і з колегами, і з учнями.

Вважаю, що Лілія Анатолієвна – молода, енергійна, з великим творчим потенціалом, буде гарним керівником, зуміє реалізувати себе на цій посаді, зі щирістю і добротою продовжуватиме традиції, закладені батьком і примножить той український дух, що відповідає й назві гімназії – Козацька.

Надрукувати