Онкодиспансер отримає новітню техніку, але за яким протоколом там лікують?

Перегляди: 1058

Кілька днів тому постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та інвестицій погодила розподіл у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Ця заковириста фраза конкретно означає те, що комунальному некомерційному підприємству “Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради” передбачено субвенцію на суму 10 мільйонів гривень.

За них тут мають придбати цифровий телекерований рентгендіагностичний комплекс на три робочих місця з динамічним плоскопанельним детектором, робочою станцією для отримання, збереження й обробки цифрових рентгенівських зображень (цифрова скопія та цифрова графія).

А тим часом…

Відомий у нашому краї лікар-онколог Андрій Гардашников у ФБ поділився такими роздумами щодо методів лікування у нашому онкодиспансері: «З'явився в мене привід подумати над серйозною системною проблемою. В українській онкології повна самодіяльність. І дуже суттєве значення людського фактору. Хоче лікар – шукає рекомендації NCCN та іншу інформацію англійською мовою. Хоче – користується російськими книжками 1990-2017 років. Хоче – сам вигадує схеми хіміотерапії. Хоче – призначає інгібітори ароматази в пременопаузі без "вимикання" яєчників. А хоче – призначає золадекс як єдиний препарат.

Має бути якась уніфікація лікування раку. Має бути якийсь мінімум якості, якого можна було б очікувати у будь-якому місті, у будь-якому онкологічному лікувальному закладі. Не можна далі залишати питання освіти лікарів тільки справою їхнього сумління.

І я не ідеальний, скажу одразу. Але з системою лікування в країні біда.

І, можливо, пацієнтські об'єднання могли б змінити це. Зверненнями і вимогою наявності протоколів, які б відповідали найкращим традиціям і стандартам світової медицини. Та контролю дотримання вимог цих протоколів.

Умови для адекватної роботи:

  1. Протоколи мають бути якісними.
  2. Лікар має право відходу від протоколів з ОБОВ'ЯЗКОВИМ обґрунтуванням цього в медичній документації.
  3. Можна зробити КРАЩЕ, ніж прописано в протоколі, але після затвердження на консиліумі та за згоди пацієнта (при посиланні на джерело з ефективнішими рекомендаціями).

Це поки що думки вголос. Сподіваюсь, що рух у цьому напрямку можливий...

Надрукувати