Парадокси медичної реформи

Перегляди: 772

Як споживач медичних послуг, можу сказати, що медична реформа – нікудишня.

Всього кілька епізодів: Днями у батька підскочив тиск. Вранці пішов у поліклініку, записався на прийом до нашого сімейного терапевта. Отримав номерок на 24-е число! А справа була 15-ого. Це серйозно, дев’ять днів чекати? А чому вже не сорок? Коли людина звертається в лікарню, їй допомога потрібна зараз, а не через дев’ять днів! Повернувся із поліклініки додому, після обіду батькові стало погано, викликали швидку і збивали тиск. Медики, порадившись із спеціалістами кардіодиспансеру, рекомендували пролікуватися в стаціонарі.

Для госпіталізації потрібне направлення сімейного лікаря. Ок, дзвоню, запитую. Виявляється, тепер направлення тільки через електронний лікарняний і навіть якщо терапевт прийде до хворого додому, виписати направлення не вийде, необхідно повертатися у кабінет. Втрачаючи при цьому добу поза лікарнею. Або ж привозьте хворого в поліклініку, тут оглянемо і випишемо направлення у стаціонар.

І ось стаціонар, (так само нагадують про благодійний внесок, як і до реформи, хіба що сума менша, ніж, наприклад, у лікарні на Валах чи в обласній). Раніше – а ми тут у відділенні минулого разу були у грудні 2017-го – просто записували дані у паперову пацієнтську книжечку. Тепер дані паралельно вносяться через комп’ютер в електронний лікарняний, тому оформлення займає більше часу, ніж раніше. Тільки чекаючи своєї черги з двох людей перед нами, у приймальному покої ми просиділи приблизно півтори години!

У перший день ліки по списку – 800 грн. Навіть якщо наступними днями буде не 800, а 500, то за 10 днів автоматично – 5000 грн. При місячній пенсії 2500. Як раніше самі платили за ліки, так і зараз, що ж реформувалось?

Після обіду ходили з мамою в приватну клініку. Так там їм МОЗ такі процедури нав’язав, що пройти лікування швидко абсолютно неможливо!!! Якщо операція на очах триває хвилини, то збирати довідки нам треба буде тижнями! Ці чиновники можуть тільки ускладнювати людям життя.

Власне, нічого не змінилось. Я по різних лікарнях міста (з батьками) постійно ходжу с 2017 року. Отож, з точки зору споживача медпослуг, єдиний помітний наслідок медичної реформи – зміна назв медичних закладів.

Я якось по-іншому уявляв. І перше, що мене цікавило – обов’язкова страхова медицина (зі зміною структури податків, щоб не платить двічі). Однак же у нас медицина платна. Але доки зроблять страхову, навіть найміцнішого здоров’я може не вистачити…

Олександр Виноградов

* * *

Шукаю сімейного лікаря! Обурена, адже ніхто з поліклініки не повідомив, що сімейний лікар залишив практику і оформив пенсію. Зі мною це вже втретє, коли сімейний лікар йде на пенсію, і нікого не хвилює, що робити пацієнтам, до кого звертатися. Учора відвідала дві поліклініки, людей багато, а лікарів немає: то на самоізоляції, то у відпустці. Результати реформи первинної ланки "тішать"…

Світлана Михалкова

Надрукувати