Почекаємо поки виростуть дитсадківці?

Перегляди: 811

Кропивницький – єдине місто в Україні, де у всіх навчальних закладах запроваджено роздільний збір твердих побутових відходів. Про це повідомила завідувач сектору екології та природоохоронної діяльності управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Галина Негода.

За її словами, за програмою природоохоронних заходів місцевого значення, виконання якої розраховане на 2020-2021 рік, для облаштування контейнерів роздільного збору твердих побутових відходів з місцевого фонду охорони навколишнього середовища виділено 1, 25 мільйона гривень. У всіх дев'яноста шести навчальних закладах Кропивницького: сорока дитячих садочках та п'ятдесяти шести школах, планується встановити триста чотири контейнери.

На сьогодні вже розміщено сто вісімдесят два контейнери, планується встановити ще п'ятдесят шість. У загальноосвітніх навчальних закладах відходи розподілені на чотири типи: пластик, папір, скло та метал. У садочках, з метою безпеки – на папір і пластик.

До кінця березня контейнерами планується повністю забезпечити всі навчальні заклади.

– Подібну роботу розпочали в інших містах України, але це поодинокі випадки. У нашому місті охоплені всі навчальні об'єкти. З пунктами прийому вторинної сировини заключатимуться договори. Як керівники, так і діти позитивно поставилися до подібної ініціативи. До того ж, це додатковий дохід для шкіл та садочків. В одній зі шкіл діти запропонували на зібрані кошти купити тенісний стіл, – зазначила Галина Негода.

Прекрасна, надзвичайно важлива справа! Тільки вона запізнилася, як мінімум, на пару десятків років. Бо роздільне збирання сміття, і то повсюдне, не лише в навчальних закладах, слід було запроваджувати не те що сьогодні, а ще вчора.

Адже ще позаторік Україна потрапила на 9 місце рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя за версією американського агентства 24/7 Wall Street. У нас накопичено його вже більше десяти тон на одну людину!

Уявляєте таку купу? Тож, чекати, поки виростуть школярі, чи тим більше дитсадківці, привчені тепер уже сортувати сміття змалку, ніколи.

Слід терміново очищати країну!

Вл. інф.

Надрукувати