Пологовий порожній: викладачі педуніверситету втратять зарплати

Перегляди: 764

Невесела новина: у нашому педуніверситеті скорочують кількість факультетів. Іноземну філологію тепер об’єднають із українською і журналістикою, фізики-математики стануть одним факультетом із біологами-географами, педагогіка, психологія й мистецтво поєднаються теж, як і історія, бізнес та право. Факультет фізичного виховання залишається сам – гордо і одиноко.

Хоча його можна приєднати до будь-якого. І знайшлися б відповідні аргументи. Як ось у нового ректора-юриста Євгена Соболя, який стверджує, що така реорганізація зробить педуніверситет мобільнішим, сучаснішим, дозволить відкрити нові престижні міжгалузеві спеціальності. Цікаво, які? Простір для фантазії необмежений. Схоже, наш педуніверситет може стати одним із лідерів у процесі зниження інтелектуального рівня суспільства.

Натомість Євген Соболь на пресконференції анонсував запровадження програми «Університет у смартфоні», співпрацю з громадами – створення там наукових ліцеїв (це важлива і добра ідея!) та феєрверк до Дня знань.

Що думають з цього приводу викладачі?

Ольга Гелевера, кандидат географічних наук: «На факультеті має навчатися не менше 200 студентів денної форми, а у нас було менше 150. Тому, на жаль, це було неминуче, з огляду на демографічну ситуацію. На малі факультети багато витрачалося на обслуговуючий персонал та комунальні. А негатив у тому, що внаслідок переїзду ми втрачаємо багато обладнаних лабораторій для біології, географії та хімії».

Світлана Ковтюх, кандидат філологічниїх наук: «Є закон, і його треба виконувати. Можна й раніше було робити реорганізацію. Вона неминуча, незважаючи на те, хто з претендентів переміг на виборах. За законом окремий факультет на денній формі навчання має мінімум 200 студентів. Окрема кафедра має не менше 10 ставок. Не працівників, а ставок».

Надрукувати