Що найбільше хвилює батьків у Кропивницькому?

Перегляди: 721

Дистанційне навчання, постійне перебування вдома чи режим дня? Що сьогодні найбільше хвилює батьків у Кропивницькому, розповіли на онлайн пресконференції керівниця ГО «Батьківська рада Кропивницького» Олена Бринза, юристка Євгенія Захарченко та психологиня Інга Кузнєцова., – повідомила журналістка Зоя Лебідь.

«Карантин та економічна криза призведуть до того, що коштів буде все менше. Спроби Кабміну забрати у освіти сім мільярдів, повністю зупинивши реформу НУШ, говорять про те, що грошей не вистачатиме і на базові потреби в освіті. Тому батьки мають пильно контролювати, куди, на що витрача.ться шкаільні кошти. Тим часом батьки не знають своїх прав. До платного юриста йдуть у випадку, коли йдеться про кримінал. Коли ж йдеться про тиск адміністрації чи про збір благодійних внесків – то тут батьки найчастіше розгублені і не знають як правильно захистити свої права», – розповіла юристка ГО «Батьківська рада» Євгенія Захарченко.

Тим часом найбільше запитань через групу організації в соціальній мережі Фейсбук виникає до психологині Інги Кузнєцової: «Освітній процес в умовах карантину зазнає значних трансформацій і до цього мають адаптуватися як батьки так і діти. Батьки звертаються з питань самоорганізації дітей, пошуку мотивації до навчання. Водночас актуалізуються проблеми стосунків з дітьми, пошуку оптимального рівня контролю за виконанням домашніх завдань. Нікуди не ділося і питання булінгу, адже навіть в умовах Інтернету авторитет вчителя й гармонійні стосунки з однокласниками є одним з важливих факторів мотивації до навчання…»

Питання до юриста і психолога надходять буквально щодня. І завдяки сприянню Європейського фонду підтримки демократії, у Кропивницькому консультації щодо освітнього процесу надаються безкоштовно, – підкреслила керівниця організації Олена Бринза.

А тим часом: Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» стала найкращою українською книгою за версією вчителів з Євросоюзу.

Учителі зі шкіл з Болгарії, Польщі, Потругалії, Іспанії, Чехії, Греції та Литви створили мапу найпопулярніших дитячих книжок у Європі. Мапу було створено за підтримки eTwinning, навчальної програми Європейської Комісії, започаткованої у 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл.

У Великій Британії такою книгою був названий «Гаррі Поттер та філософський камінь» Джоан Ролінг, у Франції «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері, у Швеції – «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен, в Італії – «Прагоди Піноккіо» Карло Коллоді.

Надрукувати