То Алея пам’яті чи Алея Слави?

Перегляди: 129

Минулого тижня тривали громадські слухання щодо вшанування у Кропивницькому пам’яті загиблих земляків у нинішній російсько-українській війні. Мова йшла про визначення місця розташування Алеї памʼяті. Слухання ініціювали представники Благодійного фонду “Полк Святослава Хороброго”. 

Слухання перервала повітряна тривога та повідомлення про замінування приміщення міськвиконкому. Ясна річ, реально ніякого замінування не було. Дивно тільки, хто його інсценував? Як правило, такі «замінування» відбуваються тоді, коли хтось дуже сильно не зацікавлений у прийнятті певного рішення. Хто ж так сильно не хоче, аби у нашому місті нарешті було гідно вшановано пам’ять людей, які віддали життя за те, аби ми просто могли жити?! Чи не ті, хто так вперто і довго не хотів, аби кортежі із загиблими проїздилди через центр міста? За словами військовослужбовця Михайла Саленка – одного з членів ініціативної групи з проведення громадських слухань, великою мірою лише завдяки активній громадськості вдалось досягти зрушень у процедурі прощання із полеглими на війні кропивничанами.

Отож, поки є лише одне рішення громадських слухань, а саме: створення робочої групи, до якої увійдуть представники родин загиблих, ініціативних груп, громадських обʼєднань, виконавчих органів влади, щоб опрацювати всі надані пропозиції на можливість реалізації з подальшим винесенням їх на громадські консультації.

Ось як пирокоментували це ті, хто мав стосунок до цієї події.

Яна Пшеніцина, благодійний фонд «Полк С. Хороброго»: «Ці громадські слухання ініційовані для того, щоб був діалог. Щоб почути напрацювання влади та думки і пропозиції родин загиблих військових. Ми розуміли, що на слуханнях єдиного рішення не буде, але тепер опрацюються УСІ пропозиції, які були озвучені. Концепція облаштування Ковалівського парку мені особисто подобається, я про неї неодноразово говорила. По-перше, це думка родин, з якими ми спілкуємося, по-друге, ми вже там бачимо концепцію тематичного відкритого громадського простору повоєнних років. Але я не маю морального права голосу, бо вважаю, що право вибору є лише у родин, які втратили рідних у цій багаторічній війні. Працюємо далі. Сподіваюся, в цьому році це питання буде вирішене».

Інга Дудник: «Питання меморіалізації давно слід було вирішити. Громадські слухання, це один з багатьох кроків, які зробила громада, щоб запровадити гідну процедуру прощання, увіковічити память по загиблих. Про Алею говорять ще з 2022 року. В усіх обласних центрах такі Алеї є, практично в усіх громадах області. Тільки в Кропивницькому немає. Тож було ініційовано БО БФ "Полк Святослава Хороброго" проведення громадських слухань. Вони проходили в екстремальних умовах – тривога, заамінування.. Тому обговорення було зіжмакане. Люди не встигли висловитись. Міська влада запропонувала локацію для розміщення Алеї в Ковалівському парку. Під час громадських слухань було запропоновано ще сім варіантів. Проголосувати всі варіанти не вдалось через повідомлення про замінування. Тому вирішили створити робочу групу, щоб вивчити всі варіанти, а потім вже всю інформацію винести на обговорення».

Олена Степанок: «Ми напередодні спілкувалися з Владикою Марком, у нього слушна думка, що вшановують полеглих молитвою і на Алеях почесних військових поховань Я планую в групі члени ГО "Єдина родина Кропивниччини" провести опитування з кілька варіантів розміщення Алеї Слави (не Алеї пам'яті, а саме Алеї Слави). Я, особисто притримуюсь того що Алея Слави – то сакральне місце! Коли людина приходить на Алею Слави, то виникає трепетне почуття, усвідомлення героїзму, величі, гідності...».

Надрукувати