У чорній дірі нелюбові…

Перегляди: 835

Майже половина населення України (44%) страждала від насилля в сім’ї впродовж свого життя, причому третина з них зазнавали жорстокого поводження у дитячому віці. Ці дані було отримано в результаті проведення масштабного соціологічного дослідження ООН у 2009 році. Та ситуація критична й зараз.

У головному управлінні Нацполіції в Кіровоградській області розповідають, що у лютому було 169 викликів з приводу домашнього насильства, з них 64 підтверджено, у березні 183 виклики – 74 підтверджено, у квітні 134 виклики – 69 підтверджено.

І це, як правило, стосується фізичного насилля (побиття). А про сексуальне, економічне та психологічне взагалі не йдеться. Правоохоронцям інколи дуже складно відрізнити звичайну сварку від фізичного насилля. Останнім часом невелику кількість звернень щодо домашнього насилля в поліції пов’язують з карантином, коли жертва і кривдник перебувають постійно разом. Найбільше постраждалих серед жінок.

Чому представниці слабкої статі стають жертвами? Як пояснюють психологи, жінки не завжди розуміють, що це ненормально. Вони терплять. Роблять це заради дітей, бо кохають, сподіваються, що чоловік одумається. Коли ж навіть усвідомили, що слід звертатися по допомогу, то не можуть цього зробити – нікуди піти: в Україні майже відсутні заклади., де б їх прихистили.

Тож де жертві шукати порятунок від домашнього насильника?

За даними Нацполіції, наразі в місті прихисток жертвам домашнього насилля продовжує надавати благодійна організація «Дім Милосердя». Контактний телефон: 073-007-00-78.

Нещодавно Інна Жолобова, керівниця КЗ "Кіровоградський обласний соціальний центр матері та дитини", просила допомогти матері чотирьох малолітніх дітей (10 місяців, 2, 7, 11 років), яка постраждала від насильства в сім'ї.

За даними патрульної поліції Кіровоградської області, жінка разом з дітьми втекла від кривдника в чому була. Викликала поліцію не вперше. Та й повертатись немає куди, бо життя там ні їй, ні дітям немає. Житло належить чоловікові. Закон не захищає її у цьому випадку.

Інна Жолобова:

– Відповідно до нормативних документів, Центр матері та дитини може прийняти жінку тільки з 10-місячною дитиною. Старших дітей треба тимчасово влаштовувати у інші дитячі заклади. Але мама не бажає розлучатись з дітьми, щоб не завдавати їм ще більшої травми. Притулок для жінок, які постраждали від насильства в сім'ї, в місті та області поки що відсутній. Тому звертаємось до усіх, хто може допомогти знайти тимчасове недороге житло для багатодітної сім'ї, хоч б на короткий проміжок часу.

Інга Дудник, громадська діячка, виконавчий директор ГО «Територія успіху»:

– У Кропивницькому немає притулку, кризової кімнати... Куди подітись тим, хто мусить втікати з дому, бо ціна питання – життя? Тож звертаємось до усіх, хто може допомогти знайти тимчасове недороге житло для багатодітної сім'ї, хоч б на короткий час. Підтримати зголосилась Асоціація жінок України ДІЯ. Віримо, що разом ми зможемо допомогти родині, якій вже сьогодні потрібен притулок і захист!

Ольга Кизименко

Надрукувати