Відділення гемодіалізу тепер працює і у обласному кардіологічному центрі

Перегляди: 729

З початком весни у КНКП «Обласний клінічний кардіологічний центр» Кіровоградської обласної ради почало працювати амбулаторне відділення гемодіалізу для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю.

Як відомо, гемодіаліз – досить складна процедура, для якої необхідне спеціальне обладнання, якого у нас завжди не вистачало. А людям, які мають таку хворобу, необхідно проходити цю процедуру, як мінімум, тричі на тиждень.

– Якось я розмовляла із жінкою, якій гемодіаліз було призначено у третю зміну, – розповідає головний лікар кардіологічного центру Ганна Сухомлин. – Тільки уявіть собі: з дев’ятої вечора і до другої ночі триває гемодіаліз, а потім людині ще треба добратися додому. А якщо це далеко? І так – тричі на тиждень. Тільки для того, щоб продовжити життя.

Але ж відділення гемодіалізу ніби зовсім не по профілю з кардіологією?

– Навпаки, така потреба часто виникає у нас в центрі. У наших пацієнтів часом бувають ускладнення після операцій, гострі стани, коли необхідна невідкладна допомога саме такого профілю, – пояснює Ганна Олексіївна. – Потреба у цій послузі висока, більше того, я впевнена, що такі відділення мають бути у кожному районі. Наскільки я знаю, у західних областях країни так і є.

А у нас? Гемодіалізне відділення, ясна річ, є у обласній лікарні. Працює міський центр гемодіалізу (приміщення колишньої лікарні святої Анни). Є одне відділення у Малій Висці і два у Олександрії. У обласному кардіологічному центрі – це всього лише шосте відділення на Кіровоградщині.

Очевидно, і його б не було, аби не наполегливість головного лікаря. Адже на цю справу поки не використано жодної бюджетної копійки. Ганна Сухомлин уклала меморандум з німецькою фірмою B. Brayn, яка безкоштовно надала апарати, причому найсучасніші. Усе інше у обладнанні відділення – допомога спонсорів. Тільки з квітня ця послуга буде законтрактована у НАЗК.

Світлана Орел

Надрукувати