Військово-медичні куратори – міна уповільненої дії?

Перегляди: 767

Випадки проявів відверто цинічного ставлення до військових виникли та поглибилися після введення інституту військово-медичних кураторів при медичних закладах. Сьогодні на моїх очах відмовили в обстеженні та наданні необхідних медичних послуг військовому із ознаками гострої кишково-шлункової хвороби. Його відправили назад до частини, яка виконує бойове завдання лікуватися пігулками...!

Кілька військових, дивлячись на таке, теж поділилися своїми негативними враженнями. Мені особисто, із двома направленнями на лікування від сімейного лікаря – через станцію швидкої допомоги та від медичної служби військової частини при наявному очевидному загостренні хронічних хвороб, відмовили навіть в простій медичній допомозі.

Натомість, так званим військовим куратором недвозначно було запропоновано пройти ВЛК з метою звільнення із лав ЗСУ. З подивом дізнавшись, що я звернувся виключно за медичною допомогою і не маю жодних намірів щодо звільнення, в усній формі запропонував їхати на лікування із Кропивницького у Вінницю. Визначивши при цьому, що наявність артеріального тиску під 200 є виключно моєю проблемою.

Так, я отримав сьогодні необхідну медичну допомогу, але в приватному порядку від друзів та із власної медичної аптечки. Посилання на мої законні права, визначені у тому числі спеціальними Законами щодо ветеранів та інвалідів, а також на Положення про проходження військової служби інвалідами жодного відгуку не мали. На мій погляд, вказаний інститут військових кураторів – це така ж закладена міна, як "кріпосний наказ" про дозволи на пересування Україною, тільки уповільненої дії... І вона, своїм ставленням до військових точно підриває моральний стан та обороноздатність держави. Зволікання неприпустиме.

Олег Копил

Ситуацію коментує головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва: «Військово-медичні куратори – це військові медики. Вони є у кожному медичному закладі і призначені наказом головного військового медичного командування України. І я їм вдячна за допомогу. Вони координують надходження і переведення поранених військових не тільки до наших закладів, а і по всіх госпіталях. Є накази, за якими ми працюємо. До нас госпіталізують тяжких поранених і надходять вони тільки за направленнями від своїх частин, або їх везуть централізовано евакуаційним поїздом. Олега Копила оглянули на приймальному відділенні, надали допомогу, виписали лікування. Стаціонарного лікування він не потребував.

Надрукувати