Виявлено десятки тисяч картин, старших 12 000 років

Перегляди: 652

Коли здається, що ми занадто добре знаємо світ навколо нас, і нас мало що може здивувати, чудеса історії та природи доводять протилежне. Зовсім недавно британо-колумбійська група археологів на чолі з Хосе Іріарте оголосила, що у віддаленому тропічному лісі Амазонки, в Серранії-Ла-Ліндосі, виявлено десятки тисяч печерних картин, створених до 12 500 років тому.

Вони намальовані на скелі, що простягається майже на вісім миль. Зображено там оленів, тапірів, алігаторів, кажанів, мавп, черепах, зміїв та дикобразів, а також представників мегафауни льодовикового періоду. Серед зображень ви бачите мастодонтів, верблюдів, копитних зі стовбурами та гігантських лінивців, які вимерли. Доктор Марк Робінсон з університету Ексетера, який входив до складу дослідницької групи, заявив: «Це дійсно неймовірні зображення, створені найдавнішими людьми, які мешкали на заході Амазонії. Нам сьогодні важко уявити, що вони жили серед величезних травоїдних тварин і полювали на них, деякі з них були розміром з невелику машину». Місце, яке назвали "Сикстинською капелою стародавніх", було відкрито минулого року, але відтоді тримається в таємниці. "Канал 4" там зняв серіал "Таємниця джунглів: втрачені королівства Амазонки", який буде показано в грудні.

Хосе Іріарте, професор археології в університеті Ексетер, експерт з історії Амазонки та доколумбійської історії, прокоментував це відкриття: «Ми говоримо про кілька десятків тисяч картин. Щоб написати їх, потрібні покоління… Кожен крок, який ви робите, – це нова стіна картин».

Примітно, що всі картини виявилися добре збереженими та неймовірно детальними. «Зображення настільки природні і настільки добре зроблені, що ми не маємо жодних сумнівів, що ви дивитесь, наприклад, на коня. Кінь льодовикового періоду мав дике, важке обличчя. Це настільки детально, що ми навіть можемо побачити кінське волосся. Це захоплююче».

Іріарте також заявив, що це стародавнє мистецтво служить яскравим свідченням того, як люди перебудовували землю, як вони там жили, полювали, господарювали та ловили рибу. «Швидше за все, це неймовірне мистецтво було потужною частиною культури та способом спілкування людей у суспільстві. Зображення показують, як люди жили серед гігантських, нині вимерлих тварин, на яких вони полювали», – резюмував він.

«Ятрань»

Надрукувати