Ви можете уявити 12 мільярдів тон пластику?

Перегляди: 731

«Пакет потрібен?», – запитає вас жіночка на касі. Добре, якщо ви заздалегідь взяли екосумку з дому, але якщо погодились на пропозицію касирки, то цей текст точно для вас.

Найстрашніше в пакетах не те, що вони часто мають жахливий вигляд, а те, що будуть розкладатися тисячі років. Ви тільки уявіть, скільки зміниться поколінь, а пакетик буде залишатись у лісі або в океані та забруднювати навколишнє середовище. Або ж забивати каналізаційні зливи, спричиняючи масштабні затоплення.

У інших країнах про негативні наслідки такого невідповідального споживання вже встигли подумати і на законодавчому рівні зменшили, або взагалі заборонили використання поліетиленових пакетів. Наприклад, у Кенії кожному, хто буде продавати, виробляти або користуватися такими пакетами, загрожує штраф в розмірі 38 тисяч доларів або до чотирьох років позбавлення волі. Жорстко, не популярно, але дієво. В Ірландії жителі платять податок на використання пакетів. Лише за перший рік після впровадження податку, кількість пакетів зменшилася на 90% — до 21 пакета на людину. Замість 5%, поліетиленове сміття склало 0,22%. Штат Нью-Йорк також заборонив продавати одноразові пакети. Компанії, які порушують заборону, будуть штрафувати на 500 доларів. І таких прикладів дуже багато.

Якщо людство продовжить використовувати пакети з такою ж швидкістю, то вже у 2050 році на звалищах лежатиме 12 мільярдів тон пластикового сміття. Ви уявляєте ці гори?

Проте, в Україні, закон про пакетики №2051-1 так і залишився лежати в Раді. Нікого не цікавить, що через кілька років ми будемо плавати в смітті, а наступним поколінням залишимо країну, яку вже неможливо врятувати…

Єгор Фірсов

Надрукувати