Ця історія почалася з вікна життя. Узимку цього року сюди поклали дівчинку, на вигляд якій було два місяці. Вона була гарно одягнена, доглянута, але з нею не було жодної записки або документа. Дівчинку залишили 4 лютого о 18:30. Через 30 секунд спрацювала сигналізація.
Лікарі одразу обстежили дитину — вона мала чудову вагу на свій вік і була цілком здорова. Про те, що нову пацієнтку звати Маргарита, в лікарні дізналися вже наступного дня після того, як дівчинку підкинули до вікна життя. За нею приїхав тато і пояснив, що це жахлива прикрість.
Маргарита була бажаною другою дитиною у родині Мазурів. Її мама — Аліна, їй 27, батько — 28-річний Ярослав і 4-річна сестричка Аріна дуже чекали на поповнення в родині. Маргарита народилася на Святвечір — 24 грудня. Але перший місяць життя дитини був для Аліни дуже складний. У чоловіка нічні зміни на роботі. Маргарита постійно плаче, не спить. Аліна не може налагодити грудне вигодовування, Маргарита не їсть з пляшечки. Старша донька хворіє. Допомогти нікому. У Аліни почалися панічні атаки. Вона розуміє, що з нею щось коїться. Знаходить телефони гарячої лінії психологічної допомоги, але не отримує її.
Не отримавши вчасно психологічної підтримки, Аліна ще більше закривається, переживає. І у неї трапляється нервовий зрив у момент, коли чоловік отримав повістку і його забрали до центру комплектування. «Він єдиний годувальник сім’ї, єдина опора. Як землю з-під ніг забирають, і ти не розумієш, що тобі робити далі. Чоловіка заберуть, я не впораюся. Я одна, що робити, молока нема, з пляшечки вона не їсть», — каже жінка.
…Аліна з Маргаритою йде на прогулянку. Не повертається до пізнього вечора. Ярослав забирає Аріну з садочка, приходить додому, а там порожньо. «Я прийшов додому і злякався — була відкрита квартира. Я за телефон — трубку ніхто не бере. Я не розумів, де вони, я не розумів, куди вони пішли», — розповідає Ярослав. Аліна повертається перед комендантською годиною і не може пояснити, де Маргарита. І тільки через пів години каже, що віднесла її до пологового та поклала до вікна життя. «Коли я усвідомила, що зробила, я себе ненавиділа за це», — каже Аліна.
Ярослав відразу ж по закінченні комендантської години іїде до пологового. Кореспондентці ТСН Ірині Маркевич підтверджують, що батьки відвідували дівчинку, ставилися до неї ніжно, піклувалися.
Як повернути дитину, яку залишили у вікні життя? Родина одразу звернулася до місцевого управління з питань захисту прав дітей. Там розповідають, що коли батьки відмовляються від дитини в пологовому будинку і пишуть відповідну заяву, у них є можливість впродовж двох місяців повернутися і забрати немовля, бо медичний персонал є свідками, що саме ця жінка народила дитину.
Коли ж малюка залишають у вікні життя, то повернутися за ним неможливо навіть зі свідоцтвом про народження. Доведеться через суд підтвердити біологічну спорідненість. І Ярослав з Аліною вже розпочали цю процедуру. А суд першої інстанції одразу дозволив їм відвідувати Маргариту, поки триває справа. Однак управління неочікуванно оскаржує це рішення, і дуже оперативно, каже адвокатка родини.
В управлінні з прав захисту дітей переконують — поки не буде доведено, що Ярослав та Аліна біологічні батьки дитини, вони не можуть бути впевненими на 100% у їх батьківстві, тому й подали апеляцію. «Залишається відсоток, який не дає нам бути впевненими в тому, що ці люди є біологічними батьками. На жаль, у практиці ми мали негативну історію, коли мати рідна продала дитину, та особа підробила документи і жебракувала з нею. Ми розуміємо, що так, ймовірно, вони є батьками, але один відсоток зі ста залишається», — кажуть там.
Керівниця управління з питань захисту прав дітей пояснює, що суд має зобов’язати батьків пройти ДНК-експертизу. Якщо батьківство буде доведено — Маргарита повернеться в родину. Але цей процес може затягнутися. Маргарита в пологовому живе вже четвертий місяць.
Тим часом у дитини з’явилося нове свідоцтво про народження з новим прізвищем — Щаслива. У службі пояснюють — воно вигадане, таке прізвище дають усім дітям, підкинутим до вікна життя, і це звичайна процедура. Батьки переживають, що поки триватиме судова справа, ДНК експертиза, їхню Маргариту можуть віддати на усиновлення. Однак такий розвиток подій в управлінні з захисту з прав дітей категорично відкидають.
Отже, наразі батьки чекають, коли суд призначить ДНК-експертизу. Поки ж Аліна спілкується з психологом і визнає — ніколи не могла уявити, що післяпологова депресія, моральне й фізичне виснаження для неї можуть обернутися такими проблемами. Аліна мріє про момент, коли Маргарита повернеться додому.
Це єдиний саме публічний випадок, коли батьки повернулися за дитиною, яку залишили у вікні життя. Вперше Аліна сама написала про це в себе на сторінці. Українському судочинству відомо про ще одну справу, однак там батьки були категорично проти публічності. Їм знадобилося сім місяців, щоб довести своє батьківство і повернути дитину в родину. Маргарита вже четвертий місяць росте в пологовому будинку без батьків.
ТСН