Бунт в облраді відмінила війна

Перегляди: 594

Планове засідання сесії обласної ради, призначене на 22 лютого, не відбулось за відсутності кворуму. З’явились на засідання 21 депутат із 64. Після виступу начальника головного управління поліції області Романа Козьякова та очільниці області Марії Чорної, голова облради Сергій Шульга повідомив про замінування будівлі облдержадміністрації.

Така надзвичайна подія сталася уже вдруге у нинішньому скликанні Кіровоградської обласної ради. Першого разу таке тривожне повідомлення прозвучало під час першої сесії, коли стояло питання обрання голови ради. Тоді це можна було пояснити політичною вагою питання та рівнем напруги навколо нього. До слова, тоді, як і тепер, жодних мін не виявлено, так само й осіб, причетних до завідома неправдивих повідомлень про замінування. Схоже, так буде і цього разу.

Але дуже швидко стало відомо, що відсутність кворуму була не випадковою і пов’язана з іншими «мінами». Депутати облради, які відмовилися від участі в роботі десятої сесії, збирали підписи під колективним зверненням, у якому вони заявляють про відсутність діалогу з керівництвом обласної ради та пропонують відтермінувати засідання до розв’язання бюджетних питань. Як пояснив у інтерв’ю CBN голова облради Сергій Шульга, проблеми із бюджетом були більше технічного характеру: «Бюджет з обласної адміністрації надійшов у п’ятницю. По нашому регламенту він повинен пройти усі постійні комісії, тільки потім виноситися на сесію».

Тож, просто не вистачило часу на підготовку? Але цю проблему легко вирішити: взяти тайм-аут і провести усі належні процедцри розгляду. Чи тільки тому зявилось колективне звернення, у перших рядках якого завляють про відсутність належного діалогу з керівництвом обласної ради? Депутат обласної ради від партії «Слуга народу» Ігор Волков у тому ж внтерв’ю натякнув на інше: «Те, що у порядку денному не було питання бюджету, змін до бюджету – це всього-на-всього лише привід для того, щоб зірвати засідання. Цікаве полягає у тому, що політичні сили на Кіровоградщині продовжують з’ясовувати стосунки, і, я думаю, що йдеться про намагання змін у керівництві облради. Наразі я не готовий казати, про які посади йде мова, але очевидно, що тривають ігри, якими займаються політики місцевого розливу».

Інтригуюче, чи не так? У ці ж дні стало відомо про іншу новітню ініціативу депутатів. Бюджетні зміни, як виявилось, передбачають не лише «…затвердження залишкових коштів минулого року на вирішення соціально значущих питань», як сказано у зверненні. Йдеться про виділення 630 тисяч гривень для висвітлення діяльності кожного депутата зокрема(по десять тисяч). Бо ж ті кошти, які виділялись відповідно до закону «Про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування», на думку частини обранців, використовуються тільки для піару керівництва області.

Чи існує відповідний механізм розподілу таких коштів? Адже ті, які виділяються для висвітлення діяльності усього органу місцевого самоврядування, проходять через тендер, їх виділення і надання конкретним ЗМІ контролюється. Як же використовуватимуть свої десять тисяч кожен з депутатів? Просто роздаватимуть журналістам, які гарно про них напишуть? Навряд чи можна так розпоряджатися бюджетними коштами. Хоча за великого бажання, механізм можна знайти.

Отож, інтрига залишається. 25 депутатів обласної ради просили її голову Сергія Шульгу призначити сесійне засідання в період з 1 по 4 березня.

Але початок гарячої фази російсько-української війни згуртували депутатів. Уже 24 лютого вони збільшили розмір резервного фонду обласного бюджету на 65 мільйонів 582 тисячі гривень на своєму засіданні сьогодні,. Збільшити резервний фонд вдалося за рахунок залучення вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету, що утворився станом на 1 січня 2022 року. «Дякую депутатам за державницьку позицію», – сказав голова обласної ради Сергій Шульга і закликав депутатів у своїх округах очолити загони самооборони.

Вл. інф.

Надрукувати