Інвестор, що десять років тому обіцяв переробляти відходи у Львові, тепер хоче працювати з Ольгою Ковальовою-Алокілі

Перегляди: 1749

У мережі з’явилась інформація, що кандидатка на посаду міського голови Кропивницького Ольга Ковальова-Алокілі ще й не стала міським головою, а вже залучає інвестиції у інфраструктуру міста. Що тут скажеш – прекрасно, молодець!

Насторожила тільки одна фраза у повідомленні: «Директор німецької компанії Йорг Майснер розглядає усі можливі напрямки співпраці з Ольгою Ковальовою-Алокілі, бо свою співпрацю бачить лише з нею». Можливо, це помилка автора інформації (прізвище, як завжди, не вказано), але серйозні інвестори, як правило, таких фраз собі не дозволяють. Бо знають: набагто краще, коли політика і гроші таки нарізно.

Тож і зацікавилась – хто такий цей інвестор, що він врешті-решт пропонує? Йорг Майснер – представник німецької кампанії "Альтернативні джерела енергії". До Кропивницького він може залучити кошти для екологічних проєктів: встановлення обладнання з дегазації стічних вод та відходів.

Елеменнтарний пошук а інтернеті дає пояснення: пан Йорг давно прагне закріпитися на українському ринку у цьому сегменті. Майже десять років тому, він, будучи членом Ради Європейсько-українського енергетичного агентства, ратував за будівництво біогазових заводів. «Завдяки децентралізації генеруючих станцій невеликої потужності (в середньому 1—2 МВт) можна вирішити проблему недостатньої кількості електричних мереж у всій Україні, особливо у віддалених сільських регіонах», – тоді заявляв він. Але річ у тому, що закордонні компанії таким чином хотіли просувати на ємкий український ринок свої електроустановки. «А ми, — пояснював генеральний директор, компанії «Зорг біогаз Україна» Ігор Реддіх — виступаємо за те, щоб використовувати біогазові установки за прямим призначенням і економити таким чином імпортний газ».

У травні 2011 року відбулася зустріч голови постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Ірини Сех та інших депутатів із делегацією українсько-німецького СП "Альтернативні енергосистеми і технології захисту навколишнього середовища" на чолі із директором Йоргом Майснером. Було обговорено можливості утилізації сміття у Львові та Львівській області з подальшим отриманням енергії за зеленим тарифом. Представники обох сторін обговорили можливості спільного інвестування такого проєкту і домовилися про наступну зустріч після ознайомлення із матеріалами, які надали представники спільного підприємства.

Очевидно, дальша співпраця з цим інвестором і тут не склалася, бо проблема переробки сміття у Львові досі до кінця не вирішена: навесні тут проводили другий етап тендеру по будівництву механіко-біологічного комплексу переробки відходів. Серед претендентів – три іноземні фірми, але очолюваної Йоргом Майснером там немає.

Для чого мати справу з таким сумнівним інвестором? Хіба лише для передвиборчого піару? Тоді це не реальні інвестиції, а просто пил в очі виборцям.

Світлана Орел

Надрукувати