У Кропивницькому група людей заявила про створення паралельних органів влади

Перегляди: 933

21 листопада, якраз у день восьмої річниці початку Революції Гідності біля обласного академічного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького група людей (15-20 чоловік) влаштували збори, де було оголошено про створення паралельних органів влади з метою повернути вкрадене державою за всі попередні роки.

«Ми утворюємо Фортечну і Подільську районні ради. Це наша громадянська держава, яку слід було утворити ще в 1991 році, але цього не зробили. Я визнаю Республіку Україну, а не просто Україну. Усі комунальні підприємства, які раніше були після розпаду УРСР — ліквідували, приватизували і продали незаконним способом. Ніхто не брав до уваги рішення громадян України. Те ж саме і з землею, яку наразі продають. Це все незаконно. Верховна Рада – це представники не народу, а корпорації», зазначила ініціаторка загальних зборів Тетяна Андрейченко. Ініціаторка додала, що їхньою метою є повернути все те, що вкрали органи державної влади того часу і діючі нині. До речі, про неї нічого конкртного у мережі знайти не вдалося, що свідчить – ця людина абсолютно не публічна.

Хтось скаже, що це цілком божевільні ідеї, адже той, хто хоче змінювати на краще країну, займається громадською діяльністю, через яку входить у політичні утворення, бере учать у виборах, виграє їх і отримує важелі впливу. І хоч ця модель у нашому суспільстві далеко не завжди працює ідеально, але насправді якоїсь іншої демократичний устрій не передбачає. З іншого ж боку, люди не можуть не бачити, що спільне майно реально прихватизовувалось несправедливо, а величезні зарплати (навіть офіційні!) високопосадовців чим далі, тим більше стають чинником морального розкладу суспільства, служачи основою для ще глибшого вкорінення хабарництва і корупції.

Однак ця «нова влада», яка у такій швидше карикатурній формв заявила про себе, важко назвати проявом формування конструктивного громадянського впливу. Дуже схоже на дрібну провокацію, а їх з великою охотою сьогодні фінансує країна-агресор. Ясна річ, те невеличке зібрання жодного впливу не спричинило. Хіба що оперативники СБУ розпочали за цим фактом розслідування за ст. 109 Кримінального кодексу України. Вона передбачає покарання за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Підозрюваним загрожує ув’язнення терміном від 3 до 10 років.

Навряд чи це підходящий шлях, аби робити країну кращою і багатшою.

Вл. інф.

Надрукувати