Вказівку убити Шеремета дав Лукашенко? А наша поліція знайшла стрілочників?

Перегляди: 787

У інтернеті поширено публічне вітання зі святами Андрія Артеменка, музиканта, якого наша поліція підозрює у вбивстві журналіста Павла Шеремета, і який уже більше року разом із іншою підозрюваною – дитячим хірургом Юлією Кузьменко, знаходиться в ув’язненні. Ось що пише Андрій:

«Банжуріще!

Слава Україні!

Друзі, побратими та посестри!

Хочу привітати вас із наступаючим Новим Роком.

Минулий рік для всіх нас був надважким і надскладним. Він пройшов під прапором боротьби за волю, за справедливість, проти беззаконня, свавілля влади, безпрєдєлу поліції та судової системи. Кожен з нас відчув це в прямому сенсі на собі. Хто від стусанів ментів під судами та на акціях, а хто у перебуванні за гратами у буцегарнях.

Цей рік беззаконня і бєзпрєдєла торкнувся наших близьких і наші родини, змусив плакати і страждати наших дітей. Такі речі не пробачаються.

Тому я бажаю всім нам сили духу, сили волі, міці, наснаги, жаги до перемоги, стійкості в боротьбі та самої ПЕРЕМОГИ над цим жахом, який нам приніс 2020 рік, а якщо точніше, то той жах, який розпочався з кінця 19-го.

Всім козацького здоровля, звитяг, заради честі, заради волі, заради вільної України!

Боротьба триває. Дякую всім за те, що ви є і що ви робите.

Вклоняюсь. Честь маю.

Ваш Riff

Іду на ви».

Текст цього листа звучить особливо символічно у контексті повідомлення, що бельгійське видання EUobserver оприлюднило записи, знайдені з допомогою білоруської опозиції, де секретні служби Білорусі за наказом Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета. Ці розмови велися ще у 2012 році, а те, про що домовлялись було здійснено чотири роки потому.

Записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева також передані "Українській правді", де Павло Шеремет працював останні роки свого життя.

На записі звучать слова Зайцева, зафіксовані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в офісі Зайцева в Мінську. Співрозмовники обговорюють спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб це вбивство стало публічним сигналом.

Зайцев прямо заявив, що Президент (Лукашенко) чекає цих операцій.

Також в руки розлідувачів потрапили документи стеження за Павлом Шереметом.

Крім того, на записі присутні докази, що у 2012 році КДБ Білорусі готувало операції по усуненню й інших своїх політичних опонентів на території інших держав. Як зазначає на записі Зайцев, завдання організацій політичних вбивств поставив перед КДБ сам президент Олександр Лукашенко і виділив на ці потреби 1,5 мільйона доларів.

Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який розповсюдив аудіозапис, де силовики Білорусі обговорюють можливість вбивства журналіста Павла Шеремета, повідомив про готовність свідчити у справі Офісу генерального прокурора України.

Усе це стало відомо Нацполіції у грудні 2020 року. Наразі повідомляється, що Нацполіція отримала дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн: "крім того, особу-розпорядника переданої інформації запросили для проведення необхідних слідчих дій". Справу щодо виконавців підриву журналіста передали до суду, щодо замовників виділене окреме кримінальне провадження. У Міністерстві внутрішніх справ вважають, що записи 2012 року, на яких начебто білоруські спецслужби обговорюють намір убити журналіста Павла Шеремета вибухівкою, відповідають версії українського слідства і на справі ветеранів АТО й волонтерів не позначаться.

І все ж хочеться вірити, що ці, нові обставини у справі, допоможуть зняти підозру із наших громадян, у яких не було жодних мотивів убивати журналіста, на відміну від КДБ Білорусі.

За матеріалами «УП»

Надрукувати