Народна пам’ять – скарб, який не можна втратити

Шановні співвітчизники!

Ще триває війна, щодня гинуть люди, руйнуються наше житло, школи, лікарні. Але весь світ вірить у нашу перемогу, а вона – вже у кожному нашому серці.

Та після неї нас чекає безмір роботи, аби наша люба країна піднялася з руїн, стала кращою, комфортнішою, ніж була. Цей процес вочевидь буде некоротким і нелегким. Але наш народ уже переживав щось подібне, коли відбудовував тодішню країну після Другої світової війни.

Центр історичних досліджень з історії України та підготовки ітсорикро-краєзнавчих видань Кіровоградської обласної ради звертається до тих, хто пам’ятає той час, розповісти про нього. Хай ваші розповіді запишуть діти, онуки. Ця зафіксована пам’ять ще раз підтвердить силу духу нашого народу, його вмілість і здатність відроджуватись.

Матеріали можна присилати на електронну пошту чи . Або на поштову адресу: вул. Шевченка, 54, м. Кропивницький, Центр історичних досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань.

Присилайте також ілюстрації – фото того часу. Нескановані – обіцяємо сканувати і повернути.

Сподіваємось на вашу небайдужість і розуміння цінності такої справи.

Шановні співвітчизники!

Наша країна великою кров’ю і тяжкими зусиллями відстоює свою Незалежність. Якби не наш відчайдушний опір ворогові, України уже б не було. Сьогодні ми явно бачимо його результати. Але й у минулому столітті, коли російсько-радянська імперія знищувала нас голодоморами, репресіями, стирала нашу пам’ять русифікацією, українці чинили опір. Очевидно, він не міг бути таким масштабним і відчутним – армія і усі державні інституції тоді були проти нас. Але навіть прояви співчуття, можливість поділитися з ближнім останнім шматком хліба чи дати притулок ще нужденнішому, ніж ти, це вже був своєрідний спротив диявольській системі, що ставила за мету вбити в нас совість, щирість і людяність.

Фрагменти опору під час Голодомору-33 можна знайти в архівних справах репресованих того періоду. А про ситуацію у 47-му році, таких слідів набагато менше.

Тож Центр історичних досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань звертається до вас, якщо ви знаєте самі, чи пам’ятаєте із розповідей своїх батьків, дідусів, бабусь, інших родичів, сусідів, знайомих, факти про прояви відвертого опору, непокори чи милосердя, людяності під час голоду 1947-го року, запишіть цей спогад і пришліть нам.

Звертаємося до вчителів та викладачів внз, коледжів – спрямуйте своїх учнів на цю благородну роботу. Хай розпитають своїх предків і запишуть те, що ще збереглося у пам’яті. Так само просимо студентів внз, технікумів, училищ, коледжів – докладіть своїх зусиль для збереження свідчень про неубієнність совісті і людяності рідного народу.

Матеріали можна присилати на електронну пошту чи . Або на поштову адресу: м. Кропивницький, вул. Шевченка, 54, м. Кропивницький, Центр історичних досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань.

Присилайте також ілюстрації – фото того часу. Нескановані – обіцяємо сканувати і повернути.

Сподіваємось на вашу небайдужість і розуміння цінності такої справи.


Надрукувати   E-mail