Коні запряжені, візник на місці. Хто їхатиме?

Перегляди: 760

Десь така картина вимальовується після публічного представлення голови обласної організації партії «Слуга народу» та керівника виборчого штабу цієї партії.

Щодо очільника партії нинішньої влади в області, то, очевидно, мало хто сумнівався, що ним був і є народний депутат Олександр Дануца. Починав він із «Молодого Руху», балотувався у ВР від «Нашої України (2002), через десять років від «Україно, вперед!» (Наталі Королевської), між ними побував у «Сильній Україні» Сергія Тигипка (помічник народного депутата ІУ скликання Сергія Олексіюка), врешті БПП – заступник голови територіальної організації і помічник народного депутата. І тільки Зе!-команда нарешті відкрила перед ним двері Верховної Ради.

І це без перебільшення, бо без телевізійно-психотропного експерименту з країною, що дозволив зеленим здійснити реактивний рейтинговий прорив, скопроментованому і певною мірою вже маргінальному перебіжчикові з партії у партію, навряд чи щось світило. Дехто у соцмережах навіть писав, звертаючись до Зеленського: «Не хочу голосувати за Дануцу, але мушу, бо ж довіряю вам!»

У раду обласної організації входять фактично усі народні депутати від нашої області, кожен з яких так само злетів на реактивному крилі лідера «95-го кварталу», а тепер і нашої країни. Плюс ще Микита Потураєв, вихідець із сусіднього Дніпра. Птах того ж польоту:

http://chas-time.com.ua/polityka/za-mistsevimi-viborami-u-nas-naglyadatime-danutsa-v-kvadrati.html

В принципі, з керівництвом усе більш-менш зрозуміло. А от зі штабом? Заявлено, що у нього входить 30 чоловік (розмах солідний!), які уже фактично усі підібрані. Непогано було б представити хоча б кількох, аби був відчутний рівень команди. Але публіці на очі потрапив тільки очільник штабу. І це Михайло Бєжан. Загалом, вибір очікуваний. Давно не секрет, що вони з Дануцою товаришують. Очевидно, тут інтерес взаємний: з одного боку доступ до влади, з іншого успішний бізнес (магазин «Копилка», кінотеатр «Портал»). Принаймні, пан Михайло і не приховував, що із на той час новопризначенним (нині уже екс!) головою облдержадміністрації Андрієм Балонем його познайомив саме Олександр. І дуже швидко після цього знайомства депутат міської ради Михайло Бєжан став радником очільника області з питань місцевого самоврядування та децентралізації. У інтерв’ю з приводу призначення на цю посаду пан Михайло фактично заявив, що вона йому не дуже цікава, а от крісло заступника голови ОДА з гуманітарних питань – інша річ. Правда, у міській раді він очолював комісію з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів. Гуманітарна сфера – трохи інше. Чи – яка різниця?

Тож, амбіції цього чоловіка очевидні. Та чи зробив він правильний вибір, щоб їх задовольнити? Враховуючи те, що й посаду радника зі зміною керівництва ОДА він може втратити. Михайло Бєжан теж уже має досвід перебіжчика: власне, депутатом міської ради він став як перший номер осередку партії УКРОП. Літо не закінчилось, а УКРОП зів’яв. У жовтні має розквітнути щось інше. Принаймні Дануца впевнений у цьому. Він вважає, що «Слуга народу» цього разу приведе у місцеву владу якісно інших людей (де вони ховались досі – жодного прізвища кандидатів не названо), а синусоїду рейтингу доведе до найвищої точки. Ну-ну…

Тільки, враховуючи загальне падіння довіри до слуг через хаотичність і некомпетентність владних рішень, схоже, минулорічний реактивний літак цілком має шанс перетворитися на звичайний віз.

Світлана Орел

Надрукувати