За місцевими виборами у нас наглядатиме Дануца в квадраті

У ЗМІ з’явились повідомлення, що партія «Слуга народу», бажаючи повторити свій електоральний успіх на місцевих виборах, визначила кураторів областей, які контролюватимуть процес, щоб не допустити провалів на місцях. Для Кіровоградщини таким наглядачем призначили народного депутата, заступника голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голову підкомітету з питань інформаційної політики Микиту Потураєва.

У фракції «Слуга народу» обв’язки таких наглядачів пояснюють так: "Перед ними стоять два завдання: разом з мажоритарниками і головами облдержадміністрацій відсіювати небезпечних людей у списках. Друге – максимально повно доповідати про ситуацію в регіоні нагору". Водночас куратори не будуть керівниками партійних штабів. На Банковій планують, що лідерами штабів стануть потенційні перші номери у списках до обласних рад. У разі перемоги вони їх очолять.

Для підтримки кандидатів з ініціативи голови партії Олександра Корнієнка та заступниці голови фракції "СН" у парламенті Євгенії Кравчук створюється новий youtube-канал "Sluga-tv". Планується, що підготовкою ексклюзивного контенту займатиметься депутат-блогер Олександр Куницький. Він здобув популярність скандальними відео, де агресивно свариться з дорожними інспекторами. Нині блогер входить до так званої групи Олександра Дубінського, яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

Хто ж такий Микита Потураєв? Якщо ви слідкуєте за роботою Верховної Ради, то не могли не помітити цього дуже імпульсивного і емоційного депутата. Під час президентських виборів він консультував Зеленського, пізніше став його радником з політичних питань. Вражає навіть офіційна його біографія: «Експерт з комунікацій, політичного і медіа-консалтингу. Співзасновник громадської організації “Квантум фьючер лаб”. Координатор міжрегіональної експертної мережі “3.0”. У 2017 році працював директором журналу “Фокус”. У 2015 році очолював експертну групу партії “УКРОП”. У 2013 був радником з комунікацій та зв’язків з громадськістю у Міністерстві інфраструктури України. З 2011 до 2013 року – радник у Дніпропетровській обласній раді, у 2010 році – радник голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. Обіймав керівні посади у медіахолдингу “Стар Лайт Медіа”. У 2000-2002 роках обіймав посаду першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Був чи є віце-президентом Дніпровського професійного клубу телерадіожурналістів “Ефір 2000”. З 2005 до 2008 року працював радником із суспільних комунікацій “Фонду Віктора Пінчука”, одночасно очолював аналогічне управління у групі “East One”. Був керівником проекту “Відродження історії” корпорації “Інтерпайп”. У 1999-2000 роках працював у телекомпанії “Вуличне телебачення” випусковим редактором, автор і ведучим програм. З 1998 до 1999 року – керівник і продюсер проектів у рекламно-інформаційному агентстві “Інститут інформації”. У 1998 році керував політичними та виборчими проєктами у “Центрі сприяння розвитку місцевого самоврядування і громадських зв'язків “Третій сектор”. З 1997 до 1998 року – голова департаменту зв'язків із громадськістю у ФПК “Єдині енергетичні системи України”. 1996-1997 роки – викладач кафедри журналістики ДНУ ім. О.Гончара. До того працював автором і ведучим телевізійних програм, головним редактором, заступником голови департаменту зв’язків зі ЗМІ, редактором, завідувачем відділу у різних медіа та комерційних компаніях».

Родом цей, як видно з біографії, надзвичайно спритний слуга, з Дніпра. Там він, нині уже не дуже юний (на початку осені відзначить свій золотий ювілей), отримав диплом філолога і викладача англійської мови. У Дніпропетровському держуніверситеті навчався і дружив з Кирилом Вишинським. Пізніше він назве свідка на своєму весіллі і екскрівника РІА-Новини Україна, зрадником. Власне, починав Микита Потураєв, як журналіст, але йому швидко стало тісно у цих рамках, тим більше, коли навколо такі фігури і такі гроші: Павло Лазаренко, Юлія Тимошенко, Леонід Кукчма, Віктор Пінчук. Гріх не скористатись!

Він і очолив прес-службу компанії Юлії Тимошенко ЄЕСУ, яка тоді качала газ з Росії в Україну. Пізніше Микита Потураєв плідно попрацював на другу передвиборчу кампанію Леоніда Кучми, де вів проєкт «Вуличне ТБ». Фінансував це телебачення зять другого президента, відомий олігарх Віктор Пінчук. З ним був пов’язаний і проєкт «Озиме покоління», який провалився на виборах до парламенту, набравши трохи більше двох відсотків голосів. Розкручував партію разом з російськими політтехнологами Микита Потураєв.

На виборах 2009-2010 років Потураєв піарив партію Арсенія Яценюка «Фронт змін», яка пізніше об’єдналася з «Батьківщиною» Юлії Тимошенко, а після Майдану стала «Народним фронтом».

У 2010-11 роках Потураєва, ясна річ, потягнуло у бік регіоналів і Криму – він посів посаду радника глави Кримського Радміну Василя Джарти. Але досить швидко повернувся в Дніпро і там уже радив голові Дніпропетровської облради, регіоналові Євгену Удоду. Отож, важко було уявити, щоб Потураєв не взявся за такий смачний проєкт, як «Слуга народу».

Сьогодні він у «СН» один з борців з руськім міром, правда російськомовний. У своїх постах на ФБ він називає Росію фашистською державою, УПЦ – бісо-патріархатом, бажає смерті Путіну, і навіть пропонує відтворити на противагу Росії Річ Посполиту. РФ він хоче відкинути у кам’яний вік, сепаратистам – рубати голови і садити на кіл, Російську Федерацію називати Московією, а українську мову перейменувати в руську. Потураєв також висловив переконання, що по суті Росія – це тимчасово непідконтрольні Китайській Республіці території…

Як бачимо, його біографія дуже схожа із тернистою життєвою дорогою слуги нашого міста Олександра Дануци. Звісно, масштаби і розмах не ті. Бо перебігати із регіональних організацій партійок і очолювати пресову службу ЄЕСУ, Пінчуківських проектів, таки різні речі, які потребують потужної інтелектуальної і організаційної віддачі. Із іронією чи без, але Микита Потураєв справді володіє гострим розумом, швидкою реакцією, образним мисленням. Можна сказати, Дануца в квадраті. А якщо врахувати, що він радитиметься з Олександром у кадрових питаннях, то і в кубі.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail