Дітей загиблих захисників годуватимуть безплатно: новий закон і своєрідний коментар Табалова

З 1 січня цього року набув чинності закон щодо безкоштовного харчування у закладах освіти дітей загиблих захисників України. 5 листопада 2020 року закон ухвалила Верховна Рада, а 2 грудня його підписав Президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляє сайт МОН.

Документ розширює перелік осіб, для яких Закон України “Про освіту” та інші спеціальні закони передбачають безоплатне харчування. Відтепер органи державної влади та місцевого самоврядування, яким підпорядковуються державні та комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної чи фахової передвищої освіти, мають забезпечувати безоплатним харчуванням зокрема й дітей загиблих героїв.

Основне завдання цього закону – підвищити рівень соціального захисту дітей, батьки яких загинули (пропали безвісти), померли, захищаючи суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

Документ вносить відповідні зміни до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про дитяче харчування”.

У Кропивницькому більше 11 мільйонів за продукти для шкіл міста отримає ряд фірм, адреса реєстрації яких свідчить про їхню пов’язаність із відомим брендом-фірмою «Формула смаку». Про це 11 січня повідомив сайт «Дозор». Ми попросили Андрія Табалова, депутата міської ради і її екссекретаря прокоментувати цей закид колег, надіславши йому посилання на публікацію. Тим більше, що подібна інформація у ЗМІ з’являлася й раніше, а її так ніхто досі й не прокоментував.

Відповіді не отримали, зате із «Дозору» інформація хутко зникла і тепер посилання https://dozor.kr.ua/post/bilshe-11-miljoniv-griven-za-produkti-dlya-shkil-kropivnitskogo-viddadut-odnij-firmi-16880.html дає відповідь: сторінка не знайдена.

Своєрідний коментар, нічого не скажеш…

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail