Фестиваль нескореної нації “Холодний яр” гуртує тих, для кого Україна — понад усе

2-4 липня легендарний Суботів, що під Чигирином на Черкащині, знову стане столицею фестивалю нескореної нації “Холодний Яр”. Фестиваль відновлює свою історію після річної паузи, пов’язаної з карантином, і знову запрошує на Черкащину шанувальників гарної української музики, інтелектуального спілкування та здорового способу життя. Цьогорічне дійство триватиме під гаслом “Новий вогонь. Продовження історії”.

На відміну від багатьох популярних фестивалів, вхід на “Холодний Яр” безкоштовний. “Цей рік був непростий, але ми не зупинялися. Ми й далі з вашою підтримкою допомагали воїнам на фронті. Ми міркували над новою концепцією фестивалю, і цього року він буде ще більш насиченим, наповненим інформацією, яскравим і глибоким. Але головне лишається: хто черпає натхнення в нашій історії і знає, що боротьба триває — і на передньому краї російсько-української війни, і на культурному фронті, який утримують від зазіхань ворога наші патріотичні гурти”, – каже голова оргкомітету фестивалю Зоя Бойченко.

Фестивальні майданчики розташувалися на мальовничих пагорбах неподалік села Суботів, за купальнями “Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії”. Для гостей тут буде організоване наметове містечко з побутовими зручностями (але намети та туристичне спорядження варто брати своє). Також у таборі просять дотримуватися антиковідних заходів: мити й дезінфікувати руки, тримати дистанцію, а головне – по можливості попередньо вакцинуватися, щоб убезпечити себе і близьких від хвороби.

Як завжди, на фестивалі буде багато драйвової української музики, цікавих зустрічей і презентацій, а також спортивні акції – трейловий забіг RunЯр на дистанцію 11 кілометрів та турнір з ММА.

Традиційно фестивальний майданчик оголошується зоною, вільною від алкоголю та пластику.

Хедлайнерами фестивалю стануть відомі гурти “Кому Вниз”, Коzак System, “Тінь сонця”, “Вій», Yurkesh, “Чумацький шлях”, Karna, Harmata, “Пирятин”, “Брати Станіслава”. Також на головній сцені виступлять десять молодих гуртів, відібраних серед 104 претендентів, які зголосилися на конкурс StartUp “Злітай”. Це гурти “69 кроків” із Первомайська, Red Sofa зі Львова, Bud’more з Харкова, SilverTown Band із Кам’янського, “Ловець снів” із Житомира, Lost Message із Сум, київські IMLA, “Хмарно з проясненнями”, “Джеронімо” і Yukra.

Насиченою буде програма гутіркової галявини. На ній виступатимуть письменник Василь Шкляр, колишній командувач АТО на Донбасі Герой України Михайло Забродський, мовний омбудсмен Тарас Кремінь, художник та музикант Юрко Журавель, редактор “Радіо Свобода” Наталія Чурікова з Праги та інші цікаві спікери.

Заплановані дві ідеологічні дискусії: “Чи могли ми відвоювати Крим та звільнити Донбас ще в 2014-2015 роках?” за участю воєнних експертів та “Яким має бути справжній український націоналіст ХХІ століття?” – над цим питанням міркуватимуть Володимир В’ятрович, Дмитро Корчинський, Олександр Сич, Євген Карась, Ігор Гузь та Дмитро Кухарчук. У програмі зазначені презентації книг “Волонтери: сила небайдужих” Наталки Позняк-Хоменко, “Микола Міхновський. Спогади, свідчення, документи” Романа Коваля та Юрія Юзича, “Проти червоних і білих окупантів. Український повстанський рух на теренах Центральної України 1917-1921 років” Юрія Митрофаненка, “Церква Святого пророка Іллі в Суботові” Надії Кукси та інші видання.

Будуть розгорнуті виставки, майстер-класи майстрів народної творчості, дитяча зона.

З року в рік фестивальний майданчик перетворюється на величезний волонтерський центр зі збору коштів на допомогу нашим захисникам. Цього разу усі зібрані кошти будуть передані командирові 1-ї окремої штурмової роти ДУК “ПС” другу Да Вінчі.

Доїхати на фестиваль можна своїм транспортом або потягом до станції ім. Тараса Шевченка (м. Сміла), а звідти – через Черкаси на Суботів. Також до Черкас із багатьох міст можна доїхати маршруткою.

«Новинарня»


Надрукувати   E-mail