Кримінальне провадження є. А чи буде покарання і звільнення?

Кіровоградська обласна прокуратура повідомила, що відкрила кримінальне провадження за результатами ревізії Держаудитслужби в управлінні освіти Кропивницької міськради. Перевірили його роботу за два роки – з 2019 по 2022. Знайшли порушень на понад дев'ять мільйонів гривень.

– Попередня правова кваліфікація – привласнення або розтрата майна службовою особою у великих розмірах (частина 4 стаття 191 Кримінального кодексу України), – пояснила начальниця відділу захисту інтересів дітей прокуратури Алла Мороз, – передбачає позбавлення волі від п’яти до восьми років із позбавленням права займатись певною діяльністю до трьох років.

Лариса Костенко під час брифінгу в міській раді заявила, що усі зауваження можна пояснити, адже кожна перевірка закінчується зауваженнями. Перевірок без зауважень немає. Кожне зауваження пояснюються тими чи іншими фактами. Вона сказала, що не хоче ще раз звертати увагу на ці події, мовляв, оцінку зроблять правоохоронні органи.

І все ж деякі моменти пояснила Суспільному: закуплене за майже півтора мільйона гривень обладнання для дітей з особливими освітніми потребами має кращі й сучасніші технічні характеристики. Щодо виділення зайвих п'яти мільйонів гривень Кропивницькому професійному ліцею, то "твердження ревізора, викладене в акті, суперечить бюджетному законодавству". Несвоєчасну оплату за газ пояснює так: "Затримки з оплатою були викликані відмовою управління освіти здійснювати підвищення цін на газ за ініціативою постачальника. У зв’язку з чим, постачальник звернувся з позовом до суду про примусове стягнення з управління освіти коштів за газ та судових витрат на суму 484450 гривень. Тобто, умисних дій чи порушень з боку управління освіти не встановлено". Сім порушень, які вказані в акті, Лариса Костенко називає формальними й такими, що виправлені під час ревізії.

Громадські організації "Наша рада" і "Життя без обмежень" 11 травня звернулися до заступника міського голови Олександра Мосіна.

– Це звернення про те, щоб міська рада підготувала позов до суду і стягнула завдані збитки з Костенко, щоб ці гроші повернулись до бюджету. Станом на сьогодні відповіді немає, але у них є на це місяць. Думаю, відповідь буде до 11 червня, а можливо, і раніше, – прокоментувала юристка Євгенія Захарченко.

Андрій Райкович і зараз вважає, що підстав для звільнення Лариси Костенко немає?


Надрукувати   E-mail