Ліквідовано загрозу падіння у річку на трасі М-12

Північно-східний фрагмент окружної дороги довкола Кропивницького – частина європейського маршруту Е-50 Брест–Махачкала довжиною 5100 км. За радянських часів цей шлях входив до складу бетонки Полтава-Кишинів. Але у зв’язку з придністровським конфліктом міжнародні перевезення згорнули і тепер рух від кордону з Молдовою і у зворотному напрямку незначний. Зате спостерігається інтенсивний трафік із західної України в центральну й навпаки, адже в межах України Е-50 називається М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький – Знам’янка, довжина 747 км. Тут цілодобово гуркотять важкі фури, а водії легких транспортних засобів не соромляться шугати по трасі з надмірним вітерцем.

На частині цієї траси автомобілям доводиться рухатися по мосту через Грузьку – притоку Інгулу. Це між Обознівським водосховищем і краєм вулиці Богдана Хмельницького на Лелеківці. Сама річечка невелика, а от міст потужний, бо долина водойми доволі розлога. Не знаю як раніше, а от починаючи з 2017 року цей міст викликав майже містичний жах – якщо дивитися на нього збоку. Водії, котрі просвистували по ньому по інерції із доволі крутих спусків, можливо, і не помічали стану мосту. А як і помічали, то додавали газу, щоб швидше проскочити. А от, наприклад, притомні велосипедисти чи скутеристи, проїхавши раз, вдруге вже оминали це місце. Добре, що це заміська зона і пішоходів практично нема.

Справа у тому, що міст на міжнародній трасі кілька років не мав перил. Тобто вони були запроектовані, але їх вирізали вандали. Звичайно, тоненький парканчик не втримав би транспортний засіб у разі заносу, але огорожа позначала межі мосту, що особливо важливо вночі та в негоду. Дірки в перилах я знімала тут у 2017-му, у 2018-му; минулого року вже й не потикалася туди, щоб не псувати зайвий раз настрій. А ось у липні 2020-го не повірила очам – на мосту не видно дірок!

День був спекотний, на небі гуртувалися якісь підозрілі хмари, сонце плавало у імлі і я через це навіть подумала – чи не марево ті решітки по краях мосту?! Пішла під міст, зняла направо-наліво, зняла здалеку з різних точок – перила є! Укупі з ремонтом моста за поворотом на Високі Байраки це робить проїзд по трасі М-12 комфортнішим, а головне, безпечнішим.

Зоя Красінська


Надрукувати   E-mail