Московія має стати Московією

Останнім часом інформаційна мережа заповнена згадками про петицію з вимогою перейменувати Російську федерацію, точніше Росію, на Московію. Під документом поставили підписи 25 000 громадян. Я – теж ''за'', обома руками. З невеликим уточненням: не перейменувати, а повернути дійсну назву.

Те, що син київського князя, у майбутньому сам київський князь, Юрій Довгорукий заснував 1147 року у глухих лісах поселення Москва, сьогоднішня верхівка т. зв. РФ не заперечує – проти документів не попреш. Навіть пам'ятник засновнику у самісінькому центрі Москви поставили... Пізніше це місто стало центром князівства, далі царства, а з 22 жовтня 1721 року його агресивний князь Петро І зробив себе імператором, свої володіння, захоплені кров'ю і життями запорозького козацтва, возвеличив імперією Росією.

Назву украв у Київської Русі, спотвореної татаро-монголькими ордами. Я відкрив щось нове? Аж ніяк – старше покоління наших громадян учило це ще з п'ятого класу середньої школи, інститутів-університетів колишнього Союзу. У їх числі учні-студенти і Московії. Це було тоді, коли московські окупанти колонізували безліч країн, у тому числі Київську Русь-Україну. Державу називали від імені столиці – Московією. На цю тему існує безліч документів, на географічних картах європейських держав ще з ХVIII ст. подається назва –... ''імперія Московія''. Це для нормальних людей, істина, для московитів – тільки Росія.

Їх можна переконати, вказуючи на документи? Марна справа – нащадки давніх диких племен часів Батия та Чингіз-хана від фальсифікації історії не відступлять: вони уже кілька століть зброєю і кров'ю своїх покірних рабів завойовують землі сусідніх народів та пригнічують їх. Зажерливу політику московитів можна припинити виключно силою – цивілізація не для нащадків кривавих азіатських ординців. Вони вважають себе грізним Колоссом, а про свої глиняні ноги мовчать...

... Пропоную уважно оглянути московські герби: перший – 1547-1721 років, другий – після створення імперії. Ну, й пам'ятник Юрію Довгорукому, встановлений побіля московської міськради 1947 року. Ініціатором його встановлення був Йосиф Сталін. Факт, вартий уваги. Але – не для окупантів.

Юрій Матівос


Надрукувати   E-mail