Не можна забувати добрих справ

Нещодавно я лікувався у 4-ій міській лікарні і не можу стриматись, щоб не згадати добрим словом лікаря Віктора Мягкого. Висококласний спеціаліст, уважна, добра людина. Кожен, хто був його пацієнтом (а це сотні, чи й тисячі людей!), не може не відзначити його професіоналізм, увагу, чуйність.

Віктор Михайлович – продовжувач справ свого батька, який свого часу очолював нашу обласну лікарню і дуже багато зробив для її розвитку. Як на мене, таких добрих справ для громади забувати не можна. Тож, пропоную присвоїти ім’я Михайла Олексійовича Мягкого нашій обласній лікарні.

Всеволод Колос,м. Кропивницький

Ось що написав відомий краєзнавець Віктор Маруценко у своїй книзі «Боковенька-2019.Степовики. Біографічний довідник. Книга друга» про Михайла Мягкого: «Михайло Олексійвич Мягкий, 1923 р.н., м.Волчанськ Харківської області.На початку другої світової закінчив прискорений курс Волчанськох медичної школи. У вересні 1941 уже на фронті. Перше бойве хрещення отримавпід час ліквідації ворожого десанту на північному Донбасі. Фельдшер баталйону стрілецького полку, від серпня 1943 – командир взводу санітарів-носильників. . Пройшлв шляхами Південно-Західного, Північно-Кавказського і Першого Українського фронтів. Визволяв Житомир, Львів, Стрий, ін. містаУкраїни.

Після війни закінчив Харківський медичний інститут і був направлений у Тишківський район Кіровоградської області. Працював головним лікарем Компаніївської, а з 1957-го року Долинської районних лікарень. Лікарня у Долинській була дуже убога: матраси і подушки набивали потертою соломою, білизну прали вручну, навколо приміщення багнюка. Завдяки зусиллям головлікаря матеріальну базу лікарні вдалось поліпшити. З його ініціативи у лікарні відкрили пункт збору крові. Михайло Мягкий став першим його донором. У 1959 році Михайлу Олексійовичу запропонували очолити облздороввідділ. З 1968 року він – головний лікар обласної лікарні. За його керівництва цей заклад став провідним у краї. Ініціював у 1980-му році створення обласного музею медицини та охорони здоров’я

Михайло Мягкий – кандидат медичних наук, заслужений лікар України, нагороджений орденами Червоної Зірки, Бойового Червоного Прапора, Вітчизняної війни ІІ ступеня, орденами Трудового Червоного Прапора, Жовтневої революції, медалями».

А як думаєте ви, шановні читачі?


Надрукувати   E-mail