Новий єпископ вважає, що разом з УПЦ можна заборонити й СБУ…

На наступній сесії Кіровоградської обласної ради планують розглянути проєкт щодо заборони діяльності УПЦ на території області. Йдеться про церкву фактично Московського Патріархату. Яка довгий час прикривається українською назвою, але діє за статутом і вказівками РПЦ. Дата наступної сесії поки що не названа.

Служба безпеки, як відомо, зібрала докази вини Іоасафа, колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ, у підривній діяльності проти України. До того Іоасафа звільнили від керування Кіровоградською єпархією УПЦ у відповідь на його рапорт про погіршення стану здоров’я. Тим часом СБУ повідомила йому про підозру, у якій стверджується, що він виправдовував захоплення Криму та входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував поширення прокремлівських поглядів у регіоні. У єпископа в жовтні виявили докази проросійської діяльності.

Новопризначений архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Миколай, коментуючи ці події, договорився до того, що, мовляв, варто заборонити й саме СБУ, адже його підрозділи теж опинилися на окупованій території і багато співробітників пішли на співпрацю з росіянами.

Ситуацію коментує автор проєкту про заборону УПЦ, депутат обласної ради Марина Осипова: «Як депутат Кіровоградської обласної ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Кіровоградщини, вважаю неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ (МП) в Україні загалом та на Кіровоградщині зокрема. Ворог щодня завдає ударів по наших містах і селах! Гинуть люди, знищується інфраструктура… Ми повинні діяти рішуче і впевнено, заради Перемоги, заради майбутнього. Ні для кого вже не секрет, що УПЦ МП – це повноцінні агенти країни-агресора. Це було зрозуміло ще багато років тому і питання заборони їхньої діяльності треба було розглядати ще на початку війни у 2014 році, коли вони «свято» підтримували анексію Криму та вбивства на Сході України!

А останнє звернення архієпископа Миколая до депутатського корпусу облрасної ради, то взагалі суцільний абсурд. Адже СБУ, прокуратура і поліція – це державні установи, на які поклалено функції держави! Тож порівняння маніпулятивне! А звинувачення у бік депутатів – тим паче! Ми знаємо свої права та обов‘язки, знаємо Закони, саме тому й маємо прийняти таке важливе рішення!

До того ж, мова йде про заборону саме московського патріархату, який був і залишається керованим з держави-агресора! Хто хоче жити під іншим прапором, нехай збирає речі і їде в ту країну!»


Надрукувати   E-mail