Підготовкою льотчиків керуватиме юрист?

На конференції трудового колективу переважною більшістю голосів начальником Льотної академії НАУ призначили 49-річного доктора юридичних наук, доцента, заслуженого юриста України Олександра Чумака.

До цього він займав посаду заступника начальника академії з економічної та адміністративно-фінансової роботи. Він також депутат обласної ради від політичної партії «Батьківщина».

Попереднього начальника Льотної академії НАУ Сергія Неділька звільнено з посади.

Не вдаючись у подробиці цих кадрових перипетій, не можна не зауважити, що впадає в око спеціалізація новообраного начальника: юрист тепер відповідатиме за підготовку пілотів?

Як мінімум двоє попередніх ректорів були спеціалістами саме льотного напрямку. Багато претензій і навіть скандалів пов’язано з ім’ям, на жаль, уже покійного ректора льотки Михайла Рубця, який 21 рік очолював заклад. Він мав звання професора кафедри безпеки польотів, був пілотом першого класу та почесним працівникм авіаційного транспорту України. 

Сергій Неділько, який десять рогків керував академією, – доктор технічних наук, професор, почесний працівник авіаційного транспорту України, авторо навчальної дисципліни «Механізм розвитку особливих ситуацій у польоті», десятків науково-методичних праць, навчальних посібників.

Очевидно, зміна керівників – об’єктивний процес. Але професія юриста у нас уже стала настільки універсальною, що дає підстави керувати у бузь-якій галузі?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail