Школа без огорожі, директор без …?

Сьогодні у новітній педагогіці чимало уваги приділяється комфортному та безпечному освітньому середовищу. Йдеться про впорядкованість приміщень, де триває навчання, їдалень, туалетів, звісно, і шкільного подвір’я. На перший погляд, зовнішня безпека та порядок нібито не настільки важливі, як у стінах школи. Але саме наявність огорожі, впорядкованого ігрового і спортивного майданчиків дозволяє учням комфортно почувати себе на пришкільній території. Адже це – захист від можливого негативу: від дорослих хуліганів до елементарних злодіїв.

Між тим, недавній конфлікт на Балашівці навколо кошеняти, яке рятувала школярка, показав, що у школах нашого міста не все гаразд із зовнішньою безпекою. Помилково чи зумисно, але дівчинку та її друзів спершу звинуватили у «розламуванні сараю» на території школи. А коли виявилось, що навкруги школи вже майже не існує металевої огорожі, більше того, залишків з кожним днем стає все менше – дехто, хто у конфлікті став на бік дирекції, вирішив звинуватити дітей і у нищенні цього паркану!

Звісно, швидко виявилось, що це нове звинувачення ніщо інше, як спроба перекласти з хворої голови на здорову і рятівники кошеняти насправді не були «зловлені на нищенні майна» (як і хто-небудь інший). Але фактом залишається разюча і тривала у часі халатність керівництва школи. Ніхто з дирекції навіть не здогадався, приміром, включити шкільну територію до програми «Безпечне місто», не попрохав поліцію про посилення патрулювання. За словами місцевих жителів, кожного вечора на територію школи безперешкодно заходить, хто захоче. Нерідко тут палять цигарки і п’ють пиво… А вночі хтось продовжує знімати паркан…

Зникненням паркану може «похвалитись» і школа №25. Слабкою втіхою є те, що тут не було безглуздих звинувачень непричетних до хуліганства та крадіжок металу школярів. Але так чи інакше – паркан навколо школи на сьогодні викрадено майже повністю…

Подібні проблеми переслідують і школу №29 на Новомиколаївці. Власне, уже не школу, а Новомиколаївську гімназію. От тільки від зміни назви, здається, краще не стало. Чимало жителів міста кажуть, що цій бідолашній школі ніби пороблено. Тяжке п’янство колишньої директорки просто на робочому місті практично вже стало легендарним і увійшло у місцевий фольклор. Здавалось би, зміна керівництва, яка була проведена вісім років тому, мала б суттєво оздоровити ситуацію? Та де там! Паркан, щоправда, якимось дивом ще тримається, але натомість викрадачі зняли обоє шкільних воріт! На спортмайданчику зяє величезна яма, яку періодично оглядає директорка, не роблячи найменших спроб її засипати чи забетонувати.

Велика проблема – зруйнована будівля колишнього дитячого садка поблизу школи. Сюди, як магнітом, тягне тих школярів, які прогулюють уроки чи вже взялися за цигарки або й за щось гірше... Але будь-яка спроба винести проблему цієї руїни у публічний простір чомусь викликає у керівництва школи роздратування, а то й злість! Бо, бачите, у руїни є власник, нібито дуже шанована у місті людина!

Залишається тільки сподіватись, що спільними зусиллями небайдужих безпечне освітнє середовище у цих школах колись-таки стане не мрією, а реальністю.

Алла Шумейко

На фото: у 29-ій школі ворота вкрали


Надрукувати   E-mail