Той, що замінить «Кропфест»

Вересневі самоцвіти

Цьогорічний фестиваль «Вересневі самоцвіти» – ювілейний, 50-ий.

Головний режисер ювілейного свята Сергій Компанієць пояснив, як слід розуміти слоган фестивалю «Координати незмінні. Сенси нові». Залишаючи у пріоритеті музично-драматичну традицію театру корифеїв, нинішнє дійство стане святом не лише театрального мистецтва. В ідеалі воно має зібрати представників практично усіх видів і жанрів мистецтва. Тобто на головних культурно-мистецьких майданчиках області пролунають концертні музичні програми, будуть представлені також роботи аматорських театральних та хорових колективів, пройдуть круглі столи, творчі зустрічі, майстер-класи, флешмоби, книжкові виставки, літературні читання, виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, театралізовані екскурсії, всеукраїнський пленер художників тощо.

Але ядром цієї програми залишатимуться відомі театральні колективи України – загалом 16, включаючи два наші академічні театри. Вони покажуть по одній, але найкращій прем’єрній виставі! Назви – відомі. Але нехай це поки що залишається інтригою. Хоча палкі прихильники театру вже можуть отримати повну про них інформацію на сайті veresfest.com.ua. Поява такого сайту в мережі, як і бренду VERESFEST на рекламній та сувенірній продукції, теж ознака оновленого формату фестивалю. До речі, на сайті, а також на великих екранах біля театрів буде вестися онлайн-трансляція вистав, що проходитимуть у дні фестивалю. Принаймні, це було обіцяно.

Таким чином цьогорічний ВЕРЕСФЕСТ, схоже, стане повноцінною заміною КРОПФЕСТу. Його завдання організатори вбачають у тому, щоб формувати позитивний настрій під час тривалого карантину. Як відомо, такому настрою ціни не складеш. Проте витрати на проведення ювілейного свята становлять 1 мільйон 415 тисяч гривень.

Любомир Романов


Надрукувати   E-mail