Якщо ви маєте «європейський» ген, корона вам не страшна

Схоже, пандемія йде на спад. Багато наших близьких, знайомих у різній формі перехворіли, дуже багатьох ми втратили за цей коронавірусний рік. У цей час вчені активно досліджували вірус.

Науковці з Ньюкаслського університету у Великій Британії, пише Science Daily, вирішили з’ясувати, чому деякі люди, яких вразив вірус COVID-19, не хворіють і переносять інфекцію безсимптомно. Вони виявили перші докази генетичного зв'язку, що пояснює "недоторканність" деяких людей COVID-19 та опублікували дослідження в науковому журналі HLA.

Дослідники вважають, що за несприйнятливість до COVID-19 відповідає ген HLA-DRB1*04:0. Саме він зустрічається в три рази частіше у людей з безсимптомним перебігом COVID-19. У дослідженні порівнювали дані 49 пацієнтів з важким перебігом COVID-19, які не мали супутніх захворювань, та зразки 69 працівників лікарні з безсимптомним COVID-19. Вчені вважають, що ця робота – перший явний доказ генетичної стійкості деяких людей до коронавірусу.

Відомо, що ідентифікований ген HLA-DRB1*04:01 безпосередньо корелює з широтою і довготою. Це означає, що цей ген може бути у багатьох людей на півночі і заході Європи. Тобто населення європейського походження з більшою ймовірністю може переносити COVID-19 безсимптомно, але все ж заражати людей з груп ризику. Доктор Карлос Ечеваррія з Інституту трансляційних і клінічних досліджень Університету Ньюкасла, який є співавтором статті, каже, що через ці знання у майбутньому людям можуть проводити генетичний тест, який вкаже, кого потрібно вакцинувати насамперед.

Але це хороша новина для тих, хто має цей ген, та для інших людей – зовсім навпаки. Адже носії гену, навіть не підозрюючи цього, можуть ставати поширювачами вірусу.

А тим часом: У Кропивницькому вже діють центри масової вакцинації мешканців міста.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail