Чим ближче до виборів, тим гірше депутати звітують

Громадська організація «Асоціація Політичних Наук» у своєму пресовому релізі повідомляє, що вже кілька років відстежує те, як депутати звітують перед виборцями. Досі була помічена тенденція до щорічного зменшення кількості тих депутатів, які оприлюднюють власні річні звіти. Якщо за перший рік діяльності відзвітували усі без винятку депутати, то на четвертому році таких виявилось трохи більше половини від всього депутатського корпусу міської ради Кропивницького.

«На сьогоднішній день про свою діяльність за минулий рік прозвітувало 26 депутатів міської ради Кропивницького. 19 з них оприлюднили власні звіти на сайті міської ради. Решта семеро провели виключно публічне звітування, не розмістивши свій звіт у відкритому доступі» – розповіла Олена Сінченко, експертка ГО «АПН».

Пані Олена наголосила, що у своїх звітах депутати приділяють значну увагу роботі приймалень, зверненням громадян, ремонтам доріг та будинків, встановленню майданчиків та лавочок. Дуже рідко у їхніх звітах йдеться про основну роботу депутата, тобто про відвідування ним сесій, комісій, голосування тощо. Очевидно, виборці, на жаль, не цікавляться цією інформацією і депутат подає у звіті лише те, що вони хочуть бачити.

Експерти «АПН» звертались до депутатів з пропозиціями провести он-лайн звітування у соціальних мережах під час карантину. Але народні обранці чомусь проігнорували такий доступний ресурс.

Окрім цієї інформації – наголошується у пресовому релізі, – експерти «Асоціації Політичних Наук» повідомляють про старт кампанії «Вимагаємо звіту». У рамках ініціативи планується збирання думок небайдужих громадян, щоб повідомити депутатів міської ради про свою зацікавленість у звіті про їхню роботу. До цього також спонукатимуть інформаційна компанія у соціальних мережах та вуличні акції, що плануються.

Активісти закликали небайдужих громадян заповнити форму онлайн, щоб повідомити місцевих депутатів про свою зацікавленість.

Кампанія "Вимагаємо звіту" – частина ширшої громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад", у рамках якої серед громадян також будуть поширювати інформацію про те, хто з місцевих депутатів відзвітував про свою діяльність за результатами чотирьох років повноважень, а також якими є практики звітування депутатів міських рад 15-ти обласних центрів та міста Києва.


Надрукувати   E-mail