Династія Пересуньків обирає політику …і гроші?

У дні зимового сонцестояння в інформаційному просторі країни з’явилося повідомлення від пресслуби СБУ: керівник митниці в Івано-Франківській області організував масштабну схему вимагання грошей з оптових експортерів вітчизняної продукції до країн Євросоюзу. За попередніми даними СБУ, сума поборів становила до 10 тис. дол. з представників агропідприємств та виробників вітчизняної продовольчої продукції на місяць. До схеми чиновник залучив свого помічника і кількох посередників для передачі грошей. Одного зі злочинців правоохоронці затримали на одержанні чергового хабаря.

Нині тривають обшуки у Івано-Франківській та Кропивницькій митницях. За даними «Української правди», мова йде про Святослава Пересунька, який раніше очолював Кропивницьку митницю. Під час обшуків на одній із квартир, яка належить керівнику регіональної митниці, слідчі виявили 234 тис. доларів, золоті колекційні монети, ювелірні вироби з інкрустованим дорогоцінним камінням та діамантами, колекцію коштовних годинників, мисливську зброю.

В області прізвище Пересунько добре відоме. Правда, місцевий політикум знав іншого Пересунька – Сергія Івановича. Ще з перших рухівських часів, коли Леонід Кравчук відкрив дорогу до посад представникам нової політичної сили, Сергій Іванович виявляв неабиякий інтерес до того, аби зайняти якусь посаду в обласній владі. Тоді не вигоріло, але політика, можна сказати, стала його професією. Прибившись до соціал-демократії, став народним депутатом Верховної ради третього скликання. Пізніше очолив, партію Соціал-демократичний союз, що вступала в різні блоки. З партією «Єдність» Олександра Омельченка та з «Блоком Лазаренка» до Верховної Ради (у списках) намагався потрапити вже й молодший Пересунько – Віталій Сергійович. Але невдало. Святослав – його молодший син.

Старший Пересунько відомий також тим, що свого часу ініціював створення інституції, яка б кодексувала наше законодавство та професійно адаптувала б його до європейських стандартів. Тодішній президент Кучма ніби й згодився був, але чомусь справа не пішла. Прославився Сергій Іванович також своїми візитами до Саддама Хусейна, всіляко пропагуючи співробітництво з цим диктатором.

З десяток років тому Сергій Іванович здивував своїх земляків, які вже як про політика, про нього почали й забувати, білбордами зі своїм зображенням на фоні карти, де було написано щось типу «Малоросія» і відповідним закликом. ВО «Свобода» тоді подала на Пересунька до суду і білборди швидко зникли. Кажуть, то був якийсь російський проєкт, де просто використали обличчя Сергія Івановича (на його місці міг опинитися будь-хто). Але використали, мабуть, не безплатно…

Скандалом закінчилася політична кар’єра його старшого сина Віталія. У часи, коли Паритія регіонів фактично взяла владу в країні в свої руки, його призначили заступником голови тодішньої Бобринецької райдержадміністрації. І Віталій Сергійович розпочав роботу з народом з того, що зібрав фермерів і аграріїв району і заявив їм про експеремент: 26 сільських громад трансформують у 10-12. Стільки ж буде створено і господарств, великих державних холдингів, кожен з яких матиме 12-14 тисяч гектарів землі.

– Повернуться колгоспи? – запитали люди.

– Что-то в этом роде, только современное, – відповів чиновник і поспішив заспокоїти селян, мовляв європейські науковці визнали, що система управління, яка діяла при СРСР була дуже ефективною, а Европейський Союз – всього-навсього невдала спроба застосувати той досвід. А Сталін, мовляв, просто трохи перегинав палицю… При райдержадміністрації буде створено торговий дім, який напряму торгуватиме з усім світом. Від того будуть чималі прибутки і всі розумні люди тільки виграють. Проти ж можуть виступити тільки «глупые» фермери. Фермерський же рух, як такий, взагалі підлягає знищенню, як неефективний в приципі. Так само й села, утримувати які економічно невигідно, просто зникнуть.

Той епохальний виступ записав на відео тодішній фермер Віктор Чміленко. Так, саме той, що загинув на Майдані, Герой України. Те відео викликало шалений резонанс в районі і області. І «експериментатора» Віталія Пересунька відразу ж з посади зняли. Не здивуюсь, якщо він зараз знову сидить у якомусь керівному кріслі.

На жаль,чміленки гинуть, а пересуньки пристосовуються до всього і стрижуть купони. До речі. Святослав Сергійович Пересунько уже заявив, що уся та історія із викриттям схеми поборів – лише спроба дискрелдитувати його. Мовляв, він не причетний, адже його не відсторонили від посади.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail