«Двієчника» таки призначать?

Усі, хто присутній у інформаційному полі, розуміють про кого мова. Таке прізвисько дістав народний депутат, наш земляк Богдан Торохтій. Його президент рекомендував на посаду голови нашої облдержадміністрації. Та він на засідання Кабміну, де мав би отримати затвердження, не прийшов, тому й дістав знущальне прізвисько. Чому не прийшов? Ми написали листа депутатові на електронну пошту, сподіваємось на відповідь.

Пан Богдан, наш земляк – народився у нашому місті, отримав гарну юридичну освіту – не в якихось клонованих «університетах», а у провідному Київському національному, а магістратуру закінчував на факультеті держ– управління Дніпропетровського регіонального інституту держуправління. Тобто, фактично з юності готував себе до управлінської діяльності. Правда, на високих посадах побувати йому не довелось: завідуючий юридичним сектором Державної інспекції сільського господарства у Кіровоградській області, юрист в управлінні держслужби, юридичний консультант в Одеському зерновому терміналі – філії Державної продовольчо-зернової корпорації – усе це не Бог зна які посади.

У політику теж вступав дуже обережненько: ще геть юнаком балотувався до нашої міської ради від партії «Пора». Не пройшов. І цілих 13 років з політикою справи не мав, принаймні публічно. А потім відразу попадання в десятку: 105-ий номер партії «Слуга народу» відразу привів його у парламент.

Але тут він відзначився не видатною законотворчою роботою, а кількома, правда, невеличкими скандалами. Журналісти розкопали, що він, будучи мільйонером (юристам так круто платять, треба було йти на юрфак!), отримував із бюджету відшкодування за житло в столиці. А ще звернувся із листом до Віталія Кличка, аби той виділив службові квартири аж восьми (!) його помічникам. А ще 15 січня під час сесійного засідання обговорював з ріелтером (репортери сфотографували есемески) придбання нерухомості у Кропивницькому на два з лишком мільйони доларів.

Хоча таких грошей у його декларації немає. Згідно з нею він живе досить скромно: БМВ 2013 року випуску, квартира на 54 квадрати, правда, мати-підприємець подарувала йому 400 тисяч гривень, але ж це не мільйони доларів! Має ще пан Богдан кілька рахунків у Приватбанку, де сукупно зберігає у різних валютах близько шести мільйонів гривень.

Питання призначення Богдана Торохтія головою Кіровоградської ОДА не знято з порядку денного, лише перенесено на наступне засідання.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail