Гончаренко-центр. Звідки дрівцята?

Які асоціації у вас виникли, коли почули про відкриття у нашому місті такої собі інституції – Гончаренко-центр? Я найперше згадала художника Юрія Гончаренка, митця зі своєрідним стилем і неперевершеного знавця древніх українських звичаїв і магічних вірувань. Культурний центр такого напрямку міг би стати родзинкою нашого міста. Але, виявилось, що йдеться про Гончаренка-політика, народного депутата, члена фракції “Європейська солідарність” Олексія Гончаренка.

Освітньо-культурний простір “Гончаренко центр. education and culture” запрацює у Кропивницькому 8 лютого. Він запрошує до співпраці всю активну спільноту міста. Центр працюватиме з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00 (субота і неділя – вихідні) за адресою вул. Велика Перспективна, 4-а, другий поверх.

Що ж тут буде? Англійська для дітей та дорослих, окремий курс підготовки до ЗНО з англійської мови, курс фінансової грамотності, тренінги з профорієнтації для підлітків, психологічний лекторій для людей поважного віку, майстер-класи від місцевих експертів – це ті освітні програми, які вже у лютому можна буде відвідати у Гончаренко центрі. Гончаренко центр ставить собі за мету, у співпраці з громадою міста, виявити найактуальніші освітні та культурні проблеми Кропивницького, спільно знайти найефективніші шляхи їх вирішення та надати майданчик і ресурси для цього.

Оце таке. Усе дуже гарно й пристойно. Але звідки ж ті ресурси? Бо ж ми вже давно зрозуміли: безплатний сир – тільки у мишоловці. Хто оплачує ці безплатні курси і тренінги? Сам нардеп? Наші парламентарі хоч і мають порівняно високу зарплату, але ж не таку, щоб просто так утримувати цілий центр із купою безкоштовних послуг. І це тільки у Кропивницькому? Чи у всіх обласних центрах? Якщо у всіх – питання фінансового забезпечення стоїть ще гостріше. Якщо тільки у нас – то чому? Який особливий інтерес у одесита Гончаренка до нашого міста?

Чи це суто комерційний проєкт? Тоді про це варто відверто й сказати. Але нардеп заявляв про бажання створити безкоштовні освітні центри.

Директорка центру – Вікторія Талашкевич. Власне, це говорить хіба про те, що у центру гроші є, і він навряд чи буде проросійським. Яке ж політичне надзавдання? Гончаренко планує вибити із округу Дануцу чи Мурдія, авторитет яких у ВРУ, на відміну від того ж суперпублічного Олексія, не дуже високий?

Що ж, побачимо. Але у чисту благодійність таких діячів суспільство давно вже не вірить.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail