Хто мінував облраду?

Перша сесія обласної ради нового скликання викликала давно не чуваний у цих стінах скандал. Не один рік і не одне скликання у обласній раді, на відміну від міської, намагалися не допускати гучних конфліктів. Якщо не враховувати перипетій із Ігорем Степурою, то обласну раду взагалі можна назвати оазою спокою.

І ось – прорвало. Схоже, Олександр Чорноіваненко цього разу не зумів домовитися із можливими опонентами. Або «Слуги народу» в останній момент змінили своє рішення. І це могло статися під тиском керівництва партії. Адже провал на виборах у Кривому Розі, де президент Зеленський майже стовідсотково розраховував на перемогу, боляче вдарив і по ньому, і по слугах в цілому. Наша обласна рада могла стати певною компенсацією, перемогою, на фоні якої криворізька невдача відчувалася б не так гостро.

Отож, коли справа дійшла до виборів голови, і стало зрозуміло, що обоє претендентів – і ексочільник Олександр Чорноіваненко, і кандидат від «Слуги народу» Сергій Шульга, відступати не збираються, стався вибух. Точніше, самого вибуху, слава Богу, не було. Але надійшло повідомлення про мінування зали і засідання довелося припинити.

Сергій Шульга відразу звинуватив у цьому попереднього голову. Чесно кажучи, знаючи Олександра Анатолійовича, у це важко повірити. Він буде домовлятися, як я вже писала, хоч і з чортом, але штовхнути його на такі, досить радикальні кроки, могли б хіба що надзвичайні обставини. Сергій Шульга – людина мало відома у публічному просторі. Під час виборчої кампанії слуги писали про нього коротко: досвідчений правоохоронець, полковник. Пан Сергій зараз очолює ТОВ «Агентство безпеки Альфа-центр». У минулому був керівником обласного управління СБУ. Що можна чекати від нього, знають, хіба що близькі колеги.

Вибухового пристрою, якого шукали п’ять годин, ясна річ, не знайшли. Так само навряд чи знайдуть того, хто так сміливо пожартував з депутатів. Але вибори голови облради відкладено.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail