Колективна могила посеред Азовського моря

Відпочивали цього року на Арабатській Стрілці. Заїжджали в село Стрілкове (раніше Чокрак – татарською), яке розташоване майже на кордоні з окупованим Кримом. Зацікавився його історією і ось що з’ясував.

Як відомо, у 1944 році кримські татари згідно з таємною постановою №5859-сс, підписаною Сталіним, були депортовані з Криму. Протягом 3-х днів з Криму було вивезено понад 190 тисяч кримських татар. Окремою трагічною сторінкою цієї спецоперації стала доля кримських татар – мешканців с. Стрілкове, про яких «забули» в 1944 році. В 1945 році якийсь «благодійник» доповів про це заслуженому чекісту – Б.Кобулову, який, перелякавшись гніву вусатого Господаря, дав вказівку своїм підлеглим за добу очистити від татар Арабатську Стрілку.

Усіх татар (разом з деякими слов’янами, які їх підтримували) зібрали на одній з пристаней, завантажили у трюм старої баржі, яку відбуксували на середину Азовського моря. Там задраїли верхні люки і відкрили кінгстони. Чоловіків було мало, в основному люди похилого віку, жінки, діти. Не врятувався ніхто…

От як після таких історій можна ностальгувати за СРСР?

Віктор Делюрман


Надрукувати   E-mail