Кропивницький район очолив універсальний і юрист, і торгівець

"Призначити Пастушенка Віталія Анатолійовича головою Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області", – йдеться у розпорядженні президента України.

Цей порівняно молодий чоловік (народився в 1983 році) уже півтора року займав керівну посаду – голови Новоукраїнської районної державної адміністрації. Хоча, як і більшість висуванців Зеленського, доти не був помічений у публічній політиці чи громадській діяльності. Не треба і трьох разів, щоб сказати, хто він за фахом: сьогодні більшість керівних крісел за тими, хто на початку 2000-их віддав перевагу модній тоді спеціальності юриста.

За даними сайту «Му.рейтинги», ще будучи студентом Національного університету внутрішніх справ Віталій влаштувався до виконавчого комітету міської ради Кіровограда (нині Кропивницького). Два роки він був юрисконсультом головного управління житлово-комунального господарства. У травні 2007 року перейшов до адміністративного департаменту, де до листопада 2010 року працював у якості головного спеціаліста відділу представництва інтересів в судах управління правового забезпечення.

Потім майже вісім років (листопад 2010 — серпень 2018) Пастушенко працював у столиці. Він був юристом у ЗАТ "РУР ГРУП С.А." Беніфіціар цієї компанії, яка спеціалізується на торгівлі пальним та продуктами харчування, знаходиться в Швейцарії, а засновники – звідти ж та з Віргінських островів. Півтора десятка років тому до неї у нашій області мав стосунок ексголова облдержєадміністрації часів Ющенка Едуард Зейналов. Паралельно з жовтня 2016 року Віталій керував ТОВ "Медова долина" (основний вид діяльності — оптова торгівля продуктами харчування, в тому числі рибою, ракоподібними та молюсками) у Кропивницькому. Уповноважений представник цієї компанії – Вікторія Касьянова.

У 2018 році Пастушенко отримав свідоцтво, яке дозволяє займатися адвокатською діяльністю. До грудня 2019 року він був фізичною особою-підприємцем. Паралельно, в той же час він був юристом у ТОВ "ОЕЗ Градоліт" та директором ТОВ "Новий Світ-Т" (діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами). Крім того, безкоштовно Пастушенко керував ще вісьмома компаніями з майже однаковими назвами: ТОВ "Терра-СНО 1"... ТОВ "Терра-СНО 8". Всі фірми знаходяться за однією адресою та займаються купівлею і продажем власного нерухомого майна. Власником їх значиться теж відома у нашому місті людина – Володимир Слівнов.

За цей час Віталій Пастушенко не надбав великої власності, принаймні у декларації її немає Він володіє квартирою у селищі Губиниха Дніпропетровської області (у спільній власності, 62,8 кв.м.). Рештою нерухомості він користується безкоштовно: дві квартири (49,51 і 64,95 кв.м.), гараж (26,2 кв.м.) та земельна ділянка (30 кв.м.) у Кропивницькому. Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Пастушенко немає. За 2019 рік сукупний дохід склав півтора мільйона гривень (велику частину — 1,3 мільйона він отримав від заняття адвокатською діяльністю). Пастушенко задекларував право вимоги на суму в 818 тисяч гривень. Готівковими коштами у нього 71 тисяча доларів. На банківському рахунку дружини Марини 1358 гривень, готівкою — 21 тисяча доларів.


Надрукувати   E-mail