Культура й освіта знову на задвірках?

Неприємно вразило повідомлення, що бюжетна комісія обласної ради не підтримали проєкт програми освітнього та культурного розвитку області, підготовлений обласною державною аміністрацією. Тим більше, що програму цю готували на основі не абстрактних припущень та уявлень, а конкретних пропозицій небайдужих людей, готових брати участь у втіленні проєктів.

Координувала роботу над програмою заступниця голови ОДА Тетяна Волинець. За її словами, депутати вважають, що нині важливіше спрямувати гроші на медицину. Логіка у цьому є. Але хіба вірус пануватиме вічно і нам уже не знадобляться сучасні шкільні їдальні, гуртки робототехніки (їх мали створити 60)? Нам уже не потрібен університет третього віку, де старші люди знаходять джерело натхнення і розвитку? Чи для них уже тільки ліки і ліжко?

В умовах холодної війни з Росією нам уже не потрібне потужне місце військово-патріотичного виховання молоді – меморіально-історичний комплекс на території урочища Чорний Ворон? Не варто підтримати проєкт збереження української усної пісенної традиції «Баба Єлька»? Нам уже не треба всеукраїнський фестиваль комедії «Посміхнися, Україно!» та багато іншого?

Тим більше склад депутатської комісії, де троє представників «Солідарності» (Віктор Кузьменко, голова комісії Павло Фесюк, та Сергій Завалій), «Батьківщини» (Валерій Кальченко, Олександр Чумак, Микола Коваленко), свободівець Руслан Степура, представниця партії «Укроп» Людмила Мусієнко, ПРЛ – Роман Тімуш, мав би продемонструвати вищий рівень розуміння вартості гуманітарних цінностей. Ясна річ, представникам опозиційного блоку «За життя» Андрієві Тесленку, Людмилі Давиденко та Вадиму Волканову простіше – такий підхід якраз улягає у їхню політичну позицію.

Можливо, питання таки винесуть у зал і депутати у своєму загалі підтримають програму? Тут були б доречними запал і натиск того ж Руслана Степури, який потужно демонстрував їх, коли йшлося про його особисті інтереси.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail