Олександра Чорноіваненка можуть притягнути до кримінальної відповідальності?

Уже готовий склад нової обласної ради і призначена дата її першого засідання, а депутатів попереднього скликання посеред минулого тижня знову зібрали до сесійної зали.

На цю позачергову сесію прибули тільки тридцять три депутати. Це мінімальний кворум, щоб відкрити сесію, але для ефективної роботи цього не достатньо. Стара рада встигла внести зміни до бюджету – додали сім мільйонів гривень на протидію коронавірусу та 570 тисяч гривень на облаштування трьох пандусів в обласних закладах охорони здоров'я. Але, очевидно, основним питанням було виконання рішення суду щодо поновлення Ігоря Степури на посаді заступника голови обласної ради, з якої депутати його звільнили ще у вересні минулого року.

Суд першої інстанції, а потім і апеляційний визнали звільнення Ігоря Степури незаконним та зобов'язали обласну раду поновити його на посаді. При цьому за вимушений прогул Ігореві Степурі виплатили 125 тисяч гривень, а на саму раду двічі накладали штраф. У своєму виступі Ігор Степура пояснив, що українські суди ніколи не були лояльними до українських націоналістів, тому прийняте рішення на його користь свідчить, що звільнено його таки незаконно.

Цей чоловік, схоже, випадкова людина і у політиці, і у органах місцевого самоврядування. Через непорозуміння між призначеним після Революції Гідності головою ОДА від партії «Свобода» Олександром Петіком та тодішнім головою обласної організації цієї партії Олександром Ромащенком, фактично за рекомендацією свого брата Руслана, учасника Майдану, очолив свободівців області. І успішно розвалив організацію. Більшість активних, діяльних, ідейних її членів не могли витримати грубощів та демагогії нового партійного лідера.

Дуже сумно бачити цього чоловіка у вишиванці, яку він демонстративно одягає, але у той же час компрометує нездатністю чи небажанням до конкретної роботи. Єдине, що йому вдається чудово – висока патріотична риторика.

Завдяки кулуарним домовленостям із тодішнім претендентом на посаду голови обласної ради Олександром Чорноіваненком, Ігоря Степуру обрали й його заступником. Не раз потім Олександр Анатолієвич пожалкував про це, а зараз і взагалі невідомо, як вирішити цю проблему?

На згаданій сесії Ігор Степура підкреслив, що згідно з чинним законодавством, за невиконання рішення суду наступає кримінальна відповідальність, тож у Олександра Чорноіваненка, який, можливо, захоче претендувати на керівну посаду, можуть виникнути великі проблеми. Очевидно, щоб їх уникнути й була скликана ця сесія. Але депутатських голосів, щоб поновити Степуру на посаді, не вистачило. Рішення суду залишилось не виконаним.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail