Скільки разів ще випливе наш Татаров?

20 жовтня у Вищому антикорсуді відбулося засідання в чи не найгучнішій справі про хабарництво за час повномасштабного вторгнення. НАБУ викрило екснардепа Максима Микитася, який хотів підкупити за 22 млн євро мера Дніпра Бориса Філатова, щоб отримати угоду на будівництво метро поза конкурсом за гроші ЄБРР. Це рекордна сума в історії українських антикорупційних органів. На судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу Микитасю відкрилося багато цікавих деталей, зокрема, про його спілкування із заступником глави ОП Олегом Татаровим, про вплив на народних депутатів, про роль у цій історії віцепрем’єр-міністра України Ольги Стефанішиної, а також про те з ким із київським офісу ЄБРР Микитась мав багаторічну "співпрацю". 

Що говорив Микитась про Татарова

У розмовах виринули згадки й про заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова. Свого часу останній був головним юристом у компанії Микитася "Укрбуд", вони дружили, разом їздили на відпочинок та навіть майже одночасно отримували від НАБУ підозру у хабарництві:

М.: Ну вот, Олег Татаров, да. В 14-ом году мы тут близко дружили. Ну как, сейчас меньше, конечно. Ну меньше встречаемся, практически не встречаемся. Но тем не менее, много он помог по этим. Это он помог. Я не скрываю этого.

Прокурор припустив, що з контексту розмови йшлося про допомогу Татарова із поверненням Микитасю активів компанії "Укрбуд". Це відбулося у вересні цього року. Також Микитась із Філатовим на зустрічі обговорювали історію із позбавлення громадянства Геннадія Корбана і причетність до неї посадовців Офісу Президента:

Ф.: Я думаю, что в истории с Корбаном Олег (ймовірно Татаров – ЦПК) не имеет никакого отношения.

М.: Я тоже так думаю. 

Ф.: Скорее всего эти гадости придумал Смирнов (заступник керівника ОП – ред.), вот так вот. Потому что вопросы, связанные там с гражданством, не гражданством и все остальное – это ж юридический блок, а не правоохранительный.

М.: Да, там же ж конфликты. Вот мы с Олегом, то что касается криминала, у Олега нормально. Что касается хозяйственных дел, его как будто там кто то ставит (у певну позу – ред.).

Остання зустріч між Філатовим і Микитасем відбулася 18 жовтня у готелі Radisson. На ній Микитась нібито повторив свою пропозицію і приніс проєкт договору. 

За версією прокуратури, це був проєкт неофіційної джентельменської угоди між Микитасем і Філатовим, за якою Микитась зобов’язувався передати Філатову контроль над компанією "Тунельбуд", а Філатов в замін мав забезпечити участь людей Микитася у переговорах із ЄБРР і сприяння в отриманні фінансування. Саме після цієї зустрічі НАБУ затримало Микитася.

Слідчий суддя ВАКС Віталій Дубас визнав підозру САП обґрунтованою і обрав для Микитася тримання під вартою, при цьому призначив альтернативну заставу навіть у більшому розмірі, ніж просив прокурор — 260 мільйонів гривень. 

Найближчий час Микитась точно проведе у СІЗО.

Вадим Валько, юрист Центру протидії корупції, член Автомайдану, УП

P.S. І це тільки початок. Скільки разів ще буде згаданий наш земляк Олег Татаров під час засідань суду? І чи вдасться йому уникнути покарання?


Надрукувати   E-mail