За космічним хабарем голові ВСУ стоять власники нашого обленерго?

15 травня детективи НАБУ затримали голову українського Верховного суду Всеволода Князєва нібито при отриманні хабара у майже три млн доларів ($2,7 млн) і провели обшуки в інших суддів ВС. ZN.UA із посиланням на джерела в НАБУ повідомило, що Князєв отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго. Пресслужба Костянтина Жеваго стверджує, що він не має жодного стосунку до дачі хабара голові чи суддям Верховного суду.

Подія нерядова. Цікавим видається коментар політика і медіадіяча Миколи Княжицького: «Прочитав новину про затримання голови Верховного Суду Князєва. У медіа пишуть, що затримання повязане з рішенням у справі Жеваго. Так от. Жодної "справи Жеваго" Верховний суд не розглядав. На розгляді була справа міжнародної компанії Ферекспо, де Жеваго є одним з акціонерів через незаконну спробу рейдернути компанію російськими "лужніковськими" олігархами Бабаковим, Гінером та їхнім путінським угрупуванням. Серед власників акцій Ферекспо сьогодні найбільші американські і європейські фонди. 

Росіяни програли першу інстанцію, але, мабуть, корупційно виграли апеляцію, яка вирішила переписати акції з міжнародної компанії на російські офшорки підсанкційних злочинців. Хоча, як пише преса, деякі з них могли переписати на відомого українського олігарха. Верховний суд справедливо скасував рішення апеляції. Сама оборудка відбувалася понад 20 років тому і термін позовної давності давно минув. Та й підстава визнати оборудку незаконною смішна – відсутність якоїсь довідки в одного з продавців. 

Рішення ВС є на їхньому сайті й кожен професійний юрист може його прочитати та оцінити. Воно широко висвітлювалося у пресі. Які висновки з написаного? Брати хабар за очевидно законне відкрите рішення абсурдно. Якщо Князєв не брав хабар, то це або результат впливу російських олігархів на НАБУ, або тиск на НАБУ з владних кабінетів для знищення незалежності Верховного Суду. 

Якщо здійснюється спроба знищення незалежності Верховного Суду, суспільство і журналісти мають привертати до цієї справи пильну увагу. Думаю, доцільно було б, щоб громадська рада НАБУ взяла під контроль цю справу. 

І нарешті, ніхто ще не визнав Князєва винним. Це може зробити лише суд. А знищення Верховного Суду як незалежної гілки влади небезпечне для демократії». 

Експресо


Надрукувати   E-mail