Зеленський хоче органи центральної влади в регіонах. Чи дійдуть до нас?

Президент Володимир Зеленський ініціював переміщення центральних органів виконавчої влади з Києва для підвищення благоустрою в регіонах. У Кабінеті міністрів оперативно вже розробили пропозиції щодо деконцентрації органів влади.

Але для втілення такої ініціативи необхідно, щоб Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт про зміни до закону про Кабінет Міністрів. Після цього уряд зможе перейти до конкретної дорожньої карти. Планується, що найближчим часом проєкт закону направлять до парламенту. 

Водночас передбачається, що Кабмін матиме можливість ухвалювати рішення про розміщення центральних органів виконавчої влади не лише у столиці.

Але, схоже, навряд чи ми дочекаємось переїзду у нашу область якогось центрального органу влади. З цього приводу міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у коментарі "Укрінформ" сказав так: «Органи виконавчої влади не планують переміщати в регіони, там хочуть створити нові відомства. Можемо говорити про те, що, наприклад, новостворені органи, які не забезпечені приміщеннями, кадровим потенціалом у Києві, можуть бути розміщені із самого початку в регіональних центрах, де буде такий стимул для розвитку як регіону, так і підготовки місцевих кадрів з впровадженням їх на державну службу, ефективного урядування".

Судячи з цього коментаря, чиновники з урядових кабінетів розглядають регіони тільки як своєрідну кузню кадрів. Але коли ця кузня запрацює на повну потужність – невідомо.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail